GOOGLE PLAY HEDİYE KARTI® TÜRKİYE HİZMET ŞARTLARI

1 Mayıs 2019

1. Uygunluk ve Kullanım. Google Play Hediye Kartları (“Hediye Kartları”) sadece Türkiye'de ikamet eden 13 yaş veya üstü kullanıcılar için geçerlidir. Hediye Kartları , kullanıcının edindiği anda Hediye kartı veya Kredisi üzerinde belirtilenden bağımsız olarak Google Arizona LLC (“GAZ”) tarafından verilir. Bir Hediye Kartı'nı kullanmak için internet erişiminizin olması, Türkiye'de Google Payments hesabı açmaya uygun olmanız ve bir Google Payments hesabınızın olması veya böyle bir hesabı oluşturmanız gerekir. Hediye Kartı veya Kredisi kullanıldığında kullanılan bakiye GAZ'dan satış ortağı olan Google Payment Corp.'a (“GPC”) devredilir ve bundan sonra GPC tarafından kullanıcının Google Payments hesabında Google Play bakiyesi olarak tutulur. Hediye Kartları, Google Play'de uygun ürünlerin satın alınmasında kullanılmalıdır. Kullanılmayan Google Play bakiyesi, ileride kullanılmak üzere alıcının Hediye Kartları’na ilişkin Google Play bakiyesine yatırılır.

13-17 yaş arası kullanıcılar için Google Payments kaydı, sadece Google Play'de Hediye Kartları’nın kullanımı ile sınırlıdır.

2. Sınırlamalar. Hediye Kartı, sadece Google Play'de uygun ürünlerin satın alınmasında kullanılabilir. Ödeme ve kullanım için sınırlamalar geçerli olabilir. Hediye Kartı kullanılarak satın alınmaya uygun olmayan ürünler arasında, Google Play'in "Cihazlar" bölümündeki belirli ürünler (ör. telefonlar, tabletler ve ilgili cihaz aksesuarları) ve belirli abonelikler bulunur. Daha fazla bilgi için Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz. Yasaların gerektirdiği durumlar dışında, Hediye Kartı, nakde dönüştürmek veya başka kartlar almak için kullanılamaz, iade edilemez ve karta yeniden yükleme yapılamaz, Google Payments hesabınızdaki Google Play harici diğer bakiyelerle birleştirilemez ve yeniden satılamaz, takas edilemez ya da bir değer karşılığında devredilemez. Hediye Kartı bakiyesiyle ödenecek sipariş değeri, kullanılabilir Hediye Kartı bakiyenizi aşıyorsa işlem reddedilir. Bir Hediye Kartı satın alındıktan sonra, söz konusu Hediye Kartı'nın mülkiyeti ve kayıp riski alıcıya geçer. GAZ ve GPC, Hediye Kartı ve Google Play'e ilişkin tüm sarih ve zımni garantileri reddeder. Hediye Kartı şartları, geçerli yasalara uygun şekilde, tamamen tek taraflı karar verme yetkimize bağlı olarak değiştirilebilir.

3. Ücret veya Son Kullanma Tarihinin Olmaması. Bu Hediye Kartı için herhangi bir ücret ya da son kullanma tarihi geçerli değildir. Yasalar aksini gerektirmedikçe, geri ödenen Google Play tutarları (varsa) bu hizmet şartları kapsamında ileride kullanılmak üzere Hediye Kartlarına ilişkin Google Play bakiyenize geri yatırılır.

4. Sahtekârlık. Bir Hediye Kartı’nın kaybolmasından, çalınmasından, imha edilmesinden ya da izniniz olmaksızın kullanılmasından GAZ ve GPC sorumlu değildir. Hile yoluyla elde edilen bir Hediye Kartı'nın kullanılması ve/veya Google Play'de satın alma işlemi gerçekleştirmek üzere işlem görmesi halinde GAZ ve GPC, müşteri hesaplarını dondurma veya kapatma ve alternatif ödeme yöntemlerini faturalandırma hakkına sahip olacaktır.

5. Çevrimiçi Yardım ve Müşteri Hizmetleri. Google Play bakiyenizi incelemek için https://payments.google.com adresini ziyaret edin. Hediye Kartı ile ilgili herhangi bir sorun hakkında çevrimiçi yardım almak için lütfen https://support.google.com/googleplay/go/cardhelp adresini ziyaret edin.

6. Sorumluluğun Sınırlandırılması. Hediye Kartı’nızın kaybolmasından, çalınmasından, imha edilmesinden ya da izniniz olmadan kullanılmasından GAZ ve GPC sorumlu değildir. GAZ ve GPC, yasalarca düzenlenmiş olanlar dışında, Hediye Kartı’na ilişkin tatmin edici kalite, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantisi de dahil olmak üzere hiçbir sarih veya zımni garanti vermez. Teknik bir sorun nedeniyle bir Hediye Kartı'nın işlevini yerine getirememesi halinde GAZ ve GPC, işlev görmeyen karttaki bakiye tutarını Hediye Kartı bakiyesine yatırır. İnternet, bilgisayar, mobil cihaz veya internete erişmekte kullanılan başka bir cihazın arızası ya da internet hizmeti veya mobil ağ sağlayıcı gibi üçüncü bir taraftan kaynaklanan aksaklık nedeniyle Hediye Kartı'nın bu hizmet şartlarında açıklandığı şekilde çalışmamasından GAZ ve GPC sorumlu değildir.

7. Genel Şartlar. Bu şartlar Google Play Hizmet Şartları'nı kapsar ve orada belirlenen şartlara tabidir. Burada tanımlanan hizmetlerin kullanımı ayrıca Google Payments hizmet şartlarına ve Google Gizlilik Politikası'na da tabidir. Bir Hediye Kartı'nı satın aldığınızda, edindiğinizde veya kullandığınızda, yasalar uyuşmazlığı dikkate alınmaksızın Amerika Birleşik Devletleri yasalarının geçerli olduğunu ve Hediye Kartlarına ilişkin hizmet şartlarının Amerika Birleşik Devletleri yasalarına tabi olduğunu kabul etmiş olursunuz. Herhangi bir şikayetiniz olması durumunda önce Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçmeyi ve başka herhangi bir adım atmadan önce GAZ ve GPC'nin, şikayeti çözüme ulaştırmaya çalışmasına izin vermeyi kabul edersiniz. GAZ ve GPC, tek taraflı karar verme yetkisiyle bu hizmet şartlarını zaman zaman yasaların izin verdiği ölçüde değiştirme hakkını saklı tutar.