Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Do jakého kontejneru patří sklo? Kam mám vyhodit PET lahev? A co se sešlápnutou papírovou krabicí? Víte to? A jste si jistí, že umíte správně třídit odpad?

Ať už je vaše odpověď ano, či ne, tak v aplikaci Ekontíci máte možnost procvičit se v třídění základních druhů odpadu, pobavit se u toho, dozvědět se o třídění něco nového a ještě trumfnout své kamarády v počtu bodů.

Cílem hry je udržet kontíky spokojené a v dobré kondici, to znamená ani prázdné, ani přeplněné. Sbírejte body - udržujte prostředí čisté, třiďte odpad do správných kontejnerů dle materiálu. Plný kontík včas vysypejte a získejte tak body pro nejlepší možné umístění. Na čistém prostředí jsou závislá také zvířátka, pamatujte, že pokud včas neuklidíte, dlouho se naživu neudrží, vy budete mít navíc znečištěnou obrazovku a hra vám tím skončí.
To which the container belongs glass? Where do I blow PET bottle? What is depressing paper box? Do you know it? And you're sure you know how to recycle?

Whether your answer is yes or no, in Ekontíci you have the opportunity to practice the sort of basic types of waste, have fun at it, learn about sorting something new and still topping their comrades in the number of points.

The aim of the game is to keep Kontiki happy and in good shape, that is neither empty nor crowded. Collect points - Keep the environment clean, sort rubbish into the correct containers according to the material. Full Kontiki empty trash on time and get points for the best possible location. A clean environment are also dependent animals, remember that if timely neuklidíte, long live the hold, you'll have extra dirty screen and the game will end.
Read more
Collapse
5.0
6 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Aktualizovali jsme ekotipy a statistické údaje v nich.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 20, 2018
Size
24M
Installs
500+
Current Version
2.3
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Havas Worldwide Prague, a. s.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.