Pohádka - Červená Karkulka

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Byl jeden vlk, který měl v lese spoustu povinností…že takhle nezačíná pohádka o Červené Karkulce? A co když takhle nějak končí? Pojďte svým dětem převyprávět příběh Červené Karkulky novou interaktivní formou i výchovným rozuzlením příběhu.
Můžete se rozhodnout, jestli bude číst vypravěč, zatímco děti budou prozkoumávat prostředí lesa a babiččiny světničky, nebo zda k interaktivní knížce s dětmi usednete společně. Příběhem vás provede text v komiksových bublinách uspořádaných tak, aby zbylo co nejvíce místa pro zvídavé dětské prsty a barvitou představivost. Všechny předměty ve scéně jsou krásně animované a ozvučené.
Čeká na vás na 100 interaktivních prvků během vyprávění. Nechte se překvapit. Uvidíte, že čtení bude děti i vás skutečně bavit. Podívejte se na ukázkové video ze hry.
It was a wolf in the woods that had a lot of responsibilities ... that does not begin with this tale of Little Red Riding Hood? And what if this is what ends? Come to your children retell a story Little Red Riding Hood a new form of interactive and educational denouement of the story.
You can decide if you will read the narrator, while the children explore the forest environment and grandmother parlors, or whether interactive book with children sit together. Příběhem you through the text in comic balloons arranged so that left as many places for curious children's fingers and a vivid imagination. All objects in the scene are beautifully animated and sound.
Waiting for you at 100 interactive elements in the narrative. Let yourself be surprised. You will see that reading to children and you really enjoy. Check out the demo video of the game.
Read more
Collapse
4.4
7 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

drobná vylepšení
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Updated
October 18, 2016
Size
40M
Installs
100+
Current Version
1.1.2
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
UceniBezMuceni.cz
Developer
Bezručova 1580/7 58601 Jihlava
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.