Tísňomat

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Animovaná aplikace pro praktický nácvik volání na tísňové linky. Vhodná pro žáky základních škol, ale vlastně i pro všechny ostatní :-) Vyberete si krizovou situaci a pozorně si všímejte detailů v animacích. Uvidíte 20 různých příhod, které vás mohou snadno potkat. Pokusíte se volat na tísňovou linku pomocí virtuálního telefonu a sdělíte informace, které si myslíte že jsou pro operátory záchranných složek důležité. Pokuste se nasbírat co nejvíce bodů ve 20ti minihrách s vyhodnocením. Snažte se správně vypořádat s úkoly a nebudete zaskočeni, až se s nějakou krizovou situací setkáte ve svém životě.

Padající led ze střech, autonehoda se zraněním, požár v domě, úraz elektrickým proudem nebo na železnici, nález nebezpečného předmětu, tonutí ve vodě, uvíznutí pod ledem, požár lesa, setkání s nebezpečnou osobou, šikana spolužáka, ohrožení povodní, únik nebezpečných látek, otrava plynem, následky vichřice, tonutí pod jezem, krádež nebo náhlá nevolnost na ulici.

Budete vědět, jak se správně zachovat?
Animated by practical training for emergency calls. Suitable for elementary school students, but indeed for all other :-) You choose a crisis situation closely and you will notice the details in the animations. You will see 20 different events that you can easily meet. You try to call the emergency services using a virtual phone and tell information that you think are important operators of emergency services. Try to collect as many points as possible in 20 mini-games with the evaluation. Try to properly deal with the challenges and will not be caught off guard when with a crisis situation you encounter in your life.

Falling ice from roofs, car accident injuries, fire in the house, electric shock or rail, finding dangerous object, drowning in water, jam, ice, fire, forest encounter with a dangerous person, bullying classmate threat of flooding, leaks of hazardous substances, gas poisoning, the effects of hurricanes, drowning the weir, theft or sudden nausea street.

You will know how to properly maintain?
Read more
Collapse
Loading…

What's New

- animace se nově načítají externě, spuštění aplikace je díky tomu 2x rychlejší a velká úspora RAMky během procházení
- opravené padání způsobené širokou plochou po výběru dětské/dospělácké sekce
- opravený výběr detailů obrázků a jeho podbarvení
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Updated
June 5, 2016
Size
51M
Installs
50+
Current Version
1.2.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
UceniBezMuceni.cz
Developer
Bezručova 1580/7 58601 Jihlava
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.