Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Tasarım Yayın Grubu tarafından 27 yıldır aralıksız yayınlanan Tasarım Dergisi, her sene 10 sayı çıkararak bugüne kadar yaklaşık üç bine yakın projeye ev sahipliği yaptı.

1989 yılından beri sürekli kendini yenileyen, günü yakalayan ve disiplinlerarası kimliğini koruyan Tasarım Dergisi, her ay belirlediği farklı bir temadan yola çıkıyor. Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan dergi, hızla değişen toplum ve kültür birikimlerini, çağın okuruna aynı dinamizmle sunmaya devam ediyor.

Tasarım Dergisi’ni oluşturan sadece kendi bünyesindeki ekip değil; onu farklı kılan, sektör temsilcilerinin, mimarların, öğrencilerin ve birçok kesimden insanın da bu üretime katılımı. Sektörün ihtiyaç duyduğu konulardan oluşan dergi, okurların arzu ve isteklerine daha da fazla karşılık verebilme arayışıyla yoluna devam ediyor. Zengin proje içeriği sayesinde profesyonellere hitap eden Tasarım Dergisi, eğitimcilerin katkısıyla üniversitelerde önerilmiş bir kaynak haline gelmiş durumda. İçeriğinde yarışmalara da yer verilen dergi, daima en özgün, en yaratıcı çalışmaların peşinde koşuyor. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım alanında, yayınladığı projeler sayesinde tasarımcılar ile tasarım dünyası arasında da bir köprü işlevi gören Tasarım Dergisi, mimarlık dünyasının her yönünü gözler önüne seriyor.

Tasarım Dergisi’nin sayfaları arasında görsel bir yolculuğa çıktığınızda; mimarlar, iç mimarlar ve tasarımcılar için kapsamlı bilgi akışını, yerli ve yabancı projelerin çizim ve fotoğrafları, tasarımcı profili, kişiler, kurumlar ve mekanlar, kentsel tasarım, çevre sorunları ve mimarlık tarihi, akademik makaleler, gözlem & yorumlar, öğrenci projeleri, restorasyon ve peyzaj, mobilya tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, görsel sanatlar, detay ve yapı malzemeleri, Türkiye ve dünyadan seçilmiş başarılı mimarlık projeleri ve uygulamaları, mimarlık haberleri, yarışma-sergi-seminer haberleri görülüyor.
Design Design Magazine being published by Publishing Group for 27 years, every year has made 10 issues a project about three thousand houses so far.

Since 1989, continuous self-renewal, day catch and interdisciplinary protect the identity of the design magazine, it is set out before a different theme each month. magazine published in Turkish and English, and cultural background of a rapidly changing society, it continues to offer the same degree of dynamism.

Not only in-house design team creates the magazine; What makes it different, sector representatives, architects, students and the participation of people from many parts of this production. magazine of topics needed by the industry, readers continue to seek ways be able to give even more money to the wishes and desires. Rich project design magazine appeals to professional content thanks to educators in universities has become a source has been proposed with the support case. magazine competition also places the content is always the most original, is looking for the most creative work. Architecture, interior design and industrial design, thanks to the projects published as a bridge between the world of design and functionality designers Design Magazine, architecture reveals every aspect of the world and demonstrate.

When you get a visual journey of Design Magazine's pages; architects, interior designers and comprehensive flow of information for designers, drawings and photos of domestic and foreign projects, designer profile, people, institutions and spaces, urban design, environmental issues and the history of architecture, academic articles, observation & reviews, student projects, restoration and landscape , furniture design, industrial design, visual arts, detail and construction materials, Turkey and selected projects from around the world for innovation in architecture and applications, architecture news, it seems the competition-exhibition-seminar news.
Read more
4.8
11 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Bu güncelleme çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler iзermektedir.

Uygulamamızı kullandığınız için teşekkür ederiz. Uygulamamızda her zaman düzeltmeler ve iyileştirmeler yaparak arada bir Google Play Store'da size güncellemeler sunuyoruz.
Read more

Additional Information

Updated
December 16, 2017
Size
21M
Installs
1,000+
Current Version
3.8.7
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
DETAY DANIS. BILG. HIZ. SAN. VE DIS TIC. A S
Developer
Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No:109, 34692 Üsküdar, İstanbul
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.