When shopping at the grocery store and find deals offering a product 2 liters, and the same product with packaging 2.5 liters
It has another value, which is cheaper to buy?
This application will help you choose and find the best price between the two items.
Below is shown an example of how the best price can help application.
A 2-liter soda costs R $ 5.00
The same 2.5-liter soda costs R $ 6.20
What is more economical to buy? What percentage of the economy?
Enter data in the app and see which is the most economical product to buy and save.
Do not forget to rate. Your opinion is very important!
Doubts? Suggestions? Claims? Contact Us!