myALD Driver CZ/SK

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Pro spárování aplikace s vozidlem kontaktujte Vašeho správce vozového parku. Pokud jste správce a chcete zřídit přístupy pro Vaše řidiče, obraťte se na Vašeho leasingového konzultanta nebo na fleetmonitor@aldautomotive.com.

Klíčové funkce:
- smluvní informace
- technické informace o vozidle
- aktuální příručky ALD Automotive (DriverSet)
- vyhledání servisu / pneuservisu / čerpací stanice
- asistent pro parkování
- objednání na vrácení vozidla
- kontaktní údaje

V aplikaci naleznete nejen úplnou nabídku sjednaných služeb pro Vaše vozidlo u společnosti ALD Automotive, ale i informace o užívaném vozidle nebo aktuální obsah vašeho DriverSetu (Příručku pro uživatele vozidla, Rozsah sjednaných asistenčních služeb a Celkové přiměřené opotřebení).
Užitečné pro Vás budou on-line informace o dostupných smluvních servisech, navigace do nejbližšího zvoleného servisního místa dle zadaných parametrů, nebo k nejbližší dostupné čerpací stanice s ohledem na sjednané tankovací karty. K dispozici je i rychlá pomoc a rada v případě poruchy, nehody, nebo zdravotní komplikace a okamžitý kontakt na naši asistenční službu ALD Asistence.
V aplikaci se také můžete objednat na vrácení vozidla po ukončení operativního leasingu.
To pair with a vehicle application, contact your fleet manager. If you are an administrator and want to establish approaches for your driver, contact your leasing consultant or fleetmonitor@aldautomotive.com.

Key features:
- contractual information
- technical information about the vehicle
- The current manual ALD Automotive (DriverSet)
- find the service / tire / petrol station
- assistant for parking
- order a refund of vehicle
- contact information

In the application, you will find not only a full range of contracted services for your vehicle at ALD Automotive, as well as information about the use of the vehicle or the actual content of your DriverSetu (User's Manual vehicle Scope agreed assistance services and overall reasonable wear and tear).
It will be useful for on-line information on available Pro Shops, navigation to the nearest service location chosen according to set parameters, or to the nearest available petrol station with regard to the agreed fuel card. There is also quick help and advice in the event of a breakdown, accident or medical complications and immediately contact our helpdesk ALD Assistance.
The application also can order the return of the vehicle after the completion of operational leasing.
Read more
Collapse
2.0
20 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
February 11, 2021
Size
63M
Installs
1,000+
Current Version
1.3
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
ALD Automotive s.r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.