Kur'ân-ı Kerîm ve Türkçe Anlamı (Şaban PİRİŞ)

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Kur'ân-ı Kerîm, Kur'ân, Kur'an, Kurân veya Kuran şeklinde yazılabilen, söylenebilen Yüce Kitâbımız için hazırlamış olduğumuz mobil uygulama içinde, Kur'ân-ı Kerîm'in Orijinal Arapça Metni ve Türkçe Anlamı (Çevirisi/Meali/Tercümesi) bulunmaktadır.

Kur'ân-ı Kerîm'in Türkçe'ye çevirilmesinde, Şaban Piriş Hocamızın "Kur'ân-ı Kerîm Türkçe Anlamı" isimli çalışmasını (kendisinden izin alarak) kullandık.

Allâh'a (Celle Celâluhu) kulluk görevimizi en iyi şekilde yapabilmek ve Efendimiz Son Peygamber Hz. Muhammed Mustafâ'nın (S.A.V.) yolundan gidebilmek için, Kur'ân-ı Kerîm'i çokça okumalı ve anlamalıyız.

Ben bu uygulamayı hazırlamadan önce, hali hazırda bulunan buna benzer onlarca mobil uygulamayı yükleyip, inceledim. Öncelikle Kur'ân-ı Kerîm üzerine yapılan bütün çalışmalar takdire şayandır. Ancak çok önemli bir şey var ki, hiç bir Kur'ân-ı Kerîm Meali kesinlikle ve kesinlikle Kur'ân-ı Kerîm değildir. Hiç bir Kur'ân-ı Kerîm Meali, Kur'ân-ı Kerîm'i %100 olarak, tam olarak anlatamaz, çeviremez. Mealler, sadece arapça ve İslami İlimler Eğitimi olmayan kişiler için Allâh'ın kitabını mümkün mertebe anlamamızı sağlayan çalışmalardır. Bu açıdan, mealler, Kur'ân-ı Kerîm'i hiç anlamamaktansa, genel olarak anlamamızı sağlasa da, bu bile bizim için çok çok iyi olacaktır. Bu uygulamaları hazırlayanlardan Allâh (C.C.) razı olsun.

Ancak şunu gördüm ki, bu uygulamaların pek çoğu oldukça karmaşık geldi bana. Pek çoğunda da reklamlar bulunmakta.

Uygulamamın kullanımı tamamen ücretsiz ve reklamsızdır.

Bir kere yükledikten sonra, İnternet olmaksızın da kullanılabilecek şekildedir.

Uygulamamı, günlük hayatta, Kur'ân-ı Kerîm'i hem arapçasından okumak isteyen kardeşlerimiz için, hem de Kur'ân-ı Kerîm'in Anlamını merak eden, okumak isteyen, anlamak isteyen, Rabbimizin buyruklarından haberdar olmak isteyen herkes için, kullanması ve okunuşu kolay bir uygulama olacak şekilde hazırlamak istedim.

Kur'ân-ı Kerîm'in Arapça Orijinal Metin ve Türkçe Anlamı bölümü 3'er ayrı içerikte hazırlanmıştır.

1. Sûre Sıralı (1. - 114. Sûre)
2. Cüz Sıralı (1. - 30. Cüz)
3. Sûre İniş Sıralı (Nüzul Sıralı 114 Sûre)

Kur'ân-ı Kerîm'in Türkçe'ye çevirilmesinde, çok ciddi emek ve zaman harcayan Şaban Piriş Hocamızdan da Rabbim razı olsun. Kendisini uzun yıllardır tanırım. Kur'ân-ı Kerîm'in anlaşılması ve Kur'ân Arapçasının öğretimi üzerine kendisinin bir çok farklı çalışması vardır. Hocamızın İnternet adresleri ve ulaşabileceğiniz iletişim kanalları da ayrıca uygulama içerisinde verilmiştir. Özellikle Kur'an Arapçası üzerinde çalışma yapan, öğrenim gören kardeşlerim, Şaban Piriş Hocamızın, Kur'an Arapçası üzerine eğitim setleri bulunmaktadır. Ayrıca İnternet üzerinden de Uzaktan Eğitim vermektedir. Kendisine verdiği destek nedeniyle çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim.

Kur'ân-ı Kerîm’in Orijinal Arapça Metni (Fotoları) http://www.multimediaquran.com sitesinin sahibi Elektrik Mühendisi Hacı Mehmet Bahattin Geçkil’den izin alınmak suretiyle uygulama içinde kullanılmıştır. Kendisine verdiği destek nedeniyle çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim.

Bu uygulamayı Efendimiz Hz.Muhammed Mustafâ'ya (S.A.V.) ve tüm müslüman kardeşlerime hediye ediyorum.

Niyetimiz halisânedir.

Duâlarınız da bizleri de unutmayınız.

Güzel yorum ve puanlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Ayrıca, hazırlamış olduğumuz oyun ve uygulamaları,

https://appgamestudio.com

web sitemizden, bilgisayarlarınıza indirerek, ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yine bilgisayar ve internet aracılığıyla, oyun ve uygulamalarımızı, WebGL (HTML5) formatında web sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

İnşâAllâh sayenizde daha fazla kullanıcıya erişme imkânı buluruz.

Çalışmak ve gayret etmek bizden, başarı ise Yüce Allâh'tandır (C.C.).


Mehmet UÇAR
İnşaat Mühendisi ( İ.T.Ü. )
Bilgisayar Programcısı ( E.Ü. )


Ankara / Türkiye (2020-2021)
The Original Arabic Text of the Holy Quran and its Turkish Meaning (Translation / Means / Translation / Translation).

In the translation of the Quran into Turkish, we used the work of our teacher Şaban Piriş named "The Turkish Meaning of the Quran" (with his permission).

To fulfill our duty of servitude to Allah (Celle Celâluhu) in the best way possible and In order to follow the path of Muhammad Mustafâ (S.A.V.), we must read and understand the Quran a lot.

Before preparing this application, I have already installed and examined dozens of similar mobile applications. First of all, all the studies on the Quran are admirable. However, there is something very important that no meaning of the Quran is definitely a Quran. No one can fully describe or translate the meaning of the Quran in a 100% way. Mealler is only the works that enable us to understand the book of Allah as much as possible for those who do not have Arabic and Islamic Studies. In this respect, even if the translations make us understand the Quran in general rather than not at all, it will be very good for us. May Allah (C.C.) be pleased with those who prepared these applications.

However, I found that many of these applications seemed quite complex to me. Many of them also have advertisements.

My application is completely free to use and ad-free.

Once installed, it can be used without the Internet.

To use my application in daily life, both for our brothers who want to read the Quran in Arabic, and for everyone who is curious about the meaning of the Quran, who want to read it, want to understand the meaning of the Quran, want to be aware of the commands of our Lord and I wanted to prepare it to be an easy-to-read application.

The Arabic Original Text and Turkish Meaning of the Quran have been prepared in 3 separate contents.

Sura 1 Sequential (1. - 114.)
2nd Juz Sequential (1st - 30th Juz)
3.Sura Descent (114 Surah, Nuzul)

May my Lord be pleased with our teacher Şaban Piriş, who spent a lot of time and effort in translating the Quran into Turkish. I have known him for many years. He has many different works on understanding the Quran and teaching the Arabic of the Quran. The internet addresses of our teacher and the communication channels you can reach are also given in the application. My brothers and sisters, Şaban Piriş, who study and study especially in the Arabic of the Quran, have training sets on Quranic Arabic. It also provides Distance Education over the Internet. Thank you very much for his support. I wish you continued success.

The Original Arabic Text (Photos) of the Holy Quran was used in the application by obtaining permission from the owner of the website http://www.multimediaquran.com, Electrical Engineer Hacı Mehmet Bahattin Geçkil. Thank you very much for his support. I wish you continued success.

I present this practice to our Prophet Muhammad Mustafâ (S.A.V.) and all my Muslim brothers and sisters.

Our intention is pure.

Do not forget about us or your prayers.

I would be glad if you do not spare your good comments and points.

In addition, the games and applications we have prepared,

https://appgamestudio.com

You can use it for free by downloading it to your computers from our website.

You can also run our games and applications free of charge on our website in WebGL (HTML5) format via computer and internet.

InshaAllah, we will find the opportunity to reach more users.

To work and to strive is from us, and success comes from Almighty Allah (C.C.).


Mehmet UÇAR
Civil Engineer (İ.T.Ü.)
Computer Programmer (E.Ü.)


Ankara / Turkey (2020-2021)
Read more
Collapse
4.7
14 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Menüler, yeniden düzenlendi.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 16, 2021
Size
77M
Installs
5,000+
Current Version
1.4
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
App Game Studio & Btarc Game Studio
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.