Atomos

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Albanian

Atomos përpiqet ti shpjegojë elementet dhe njësite qe gjenden në plan programin mësimor duke përdorur teknologjinë e fundit të realitetit të shtuar me figura tri dimensionale, duke ia mundësuar nxënësit observimin e eksperimenteve ose dukurive, duke kontrolluar parametrat dhe duke vrojtuar ndryshimet nxënësi mund në mënyre praktike të punojë si të ishte ne laborator.
Përveç paraqitjes dhe shpjegimit të figurave Atomos ofron edhe një kuiz ku nxënësi mund ti testoj njohuritë e veta për çdo kapitull në plan programin mësimor.
Atomos përfshinë plan programin e shkollës se mesme të ulet në tri lënde: Biologji, Fizikë dhe Kimi.
Atomos tries to explain the elements and units found in the curriculum using the latest augmented reality technology with three-dimensional figures, enabling the student to observe experiments or phenomena, controlling the parameters and observing the changes the student can practically work as if it were in a laboratory.
In addition to presenting and explaining the pictures, Atomos also offers a quiz where the student can test their knowledge for each chapter in the curriculum.
Atomos includes the high school curriculum being reduced to three subjects: Biology, Physics and Chemistry.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Realiteti i shtuar
Figurat 3d
Kuizi
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 11, 2021
Size
96M
Installs
5+
Current Version
0.62
Requires Android
7.0 and up
Content Rating
Everyone 10+
Permissions
Offered By
Tachyon Developers
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.