Cesta hrdinov

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

"Premýšľal si niekedy o tom, že by si sa chcel stať hrdinom? Utláčané deti žijúce na nepreskúmaných ostrovoch čakajú na tvoju pomoc. Zvládneš zdolať prekážky zlých náčelníkov a vyslobodiť deti spod ich násilného vládnutia? Hra pozostáva z minihier s nečakanými úlohami a spoločným cieľom – odstrániť násilie zo sveta. Pamätaj, hrdina o násilí nemlčí.

Postup hry: V úvode hry si vyberieš postavičku, ktorá ťa bude celou hrou sprevádzať. Po zvolení hrdinu/hrdinky sa vydávaš plachetnicou k prvému ostrovu. Ak sa ti podarí pomôcť deťom na tomto ostrove, tvoj hrdina pokračuje v ceste k ďalším úlohám. Počas dobrodružnej cesty sa tak naučíš, čo násilím je, ale aj to, čo ním nie je."
"I wonder sometimes that you wanna be a hero? Oppressed children living on the unexplored islands are waiting for your help. Can you do overcome obstacles bad chiefs and rescue children from beneath their violent rule? The game consists of mini games with unexpected challenges and a common objective - remove violence from the world. Remember, the hero is not silent about violence.
 
Later in the game: At the beginning of the game you choose a figure that will have to accompany the entire game. After selecting the hero / heroine is issued Cruise to the first island. If you manage to help children on the island, your hero goes on the road to another job. During the adventurous journey you may learn what violence is, but also what it is not. "
Read more

Reviews

3.2
16 total
57
42
31
2
16
Loading...

What's New

- optimalizácia herného zažitku
- optimalizácia náročnosti hier
- oprava minoritných bugov
Read more

Additional Information

Updated
December 1, 2016
Size
83M
Installs
100+
Current Version
1.2
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Adbee digital
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.