Alayam- الأيام

Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Обединето Кралство)

The Alayam has been renewed with fresh look and more content of realtime news from Bahrain & Globe.

Expedited news delivery to you with greater performance.

Key features
1. Quick and easy navigation
2. Elegant design with greater user friendliness
3. Breaking news from Bahrain &Globe Live TV
4. (24/7) Radio streaming
5. Effortless reading on variety of news
6. Live news updates with quicker alerts
7. Offline reading with PDF newspaper

Alayam is one of the leading and prominent dailies in Bahrain. Also known for outstanding & local, regional and international coverage with its in-depth analysis.
На Alayam е обновена со свеж изглед и повеќе содржини од реално време вести од Бахреин и глобус.

Забрзана вести испорака на вас со подобри перформанси.

Клучни карактеристики
1. Брз и лесен за навигација
2. Елегантен дизајн со поголема корисник стил
3. Ударни вести од Бахреин и глобус во живо на ТВ
4. (24/7) радио стриминг
5. Едноставно читање на различни вести
6. Во живо вести ажурирања со побрзо сигнали
7. офлајн читање со PDF весник

Alayam е една од водечките и истакнати весници во Бахреин. Исто така познат за исклучителен и локални, регионални и меѓународни покриеност со својата длабинска анализа.
Прочитајте повеќе
4,4
Вкупно 69
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Bug fixes,Optimized the performance
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
05 април 2017
Големина
5,3M
Инсталации
10.000+
Тековна верзија
1.0.19
Потребен е Android
4.1 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Alayam
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.