E Kodları

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Halk arasında e kodları ile ilgili birçok söylenti dolaşıyor. Kimi bunların hepsinin haram olduğunu söylüyor, kimisi bunların bilimsel çalışma olduğunu ve sağlık kuruluşları tarafından onaylandığını, dolayısıyla sağlıklı olduğundan dem vuruyor. Hatta bizim de mail adreslerimize gelen haram e kodları listeleri öylesine uzun ve korkutucu ki insan ne yapacağını şaşırıyor. Bu durumda insanımız ya hiçbir market ürününü tüketmeme ya da helali/haramı (Allah korusun) gözetmeme kararı alabiliyor.

Amacımız: Hurafelerden uzak durarak helalen-tayyiben çizgisinde yaşamak isteyenlere bir nebze de olsa yol göstermeye çalışmak. Bu vesileyle android cihazınızdan e kodlarının dinen hükmünün ne olduğu tespit edebileceğiniz bir rehber uygulama yapmak istedik.

Nasıl kullanılır?
Uygulama e kodlarını renkli bir liste halinde göstermektedir.
Kırmızı renkli kodlar HARAM
Sarı renkli kodlar helal ya da haram yöntemlerle elde edilebilen, elimizde başka bir veri yoksa kesin hükmünü bilemeyeceğimiz için ŞÜPHELİ
Yeşil renkli kodlar her durumda HELAL
Siyah renkli kodlar ise SAĞLIĞA ZARARLI
olarak belirtilmiştir.

Bu uygulama Hüseyin Kami Büyüközer hocamızın Yeniden Gıda Raporu isimli eseri ana kaynak olmak üzere, GIMDES'in resmi web sitesi (http://www.gimdes.org) ve http://special.worldofislam.info/Food/numbers.html sayfasındaki bilgileri kullanarak bu liste oluşturuldu.

Uyarı: Bu uygulama GIMDES'in kurumuna ait resmi bir uygulama değildir. Yalnızca bize ilham verdikleri için burada isimlerini zikretmek istedik. Uygulama içindeki bilgilerinde bir yanlışlık varsa bu hata başvurduğumuz kaynaklara değil bize aittir. Bildirilmesi halinde hemen değerlendirilecektir.

Yeniden Gıda Raporu adlı eser hakkında bilgi almak için: http://yayin.gimdes.org
Among the people there are many rumors related to codes. Some say that they are all forbidden, and that some of these scientific studies is approved by health institutions, thus prate is healthy. Even forbidden e-mail us at our address lists from code so long and scary that people are surprised what to do. In this case, our people or to any grocery product or consume halal / haram (God forbid) able to observe the decision.

Our goal: Superstitions standing away from the line of halal-tayyib try to show the way to those who want to live a certain extent. We want to make a directory application that you can determine what happens to the provision of the religion of your android device to code this occasion.

How to use it?
Practice shows as a colored list to code.
Red color codes UNLAWFUL
Yellow color codes can be obtained by lawful or unlawful methods, we can not know the final judgment SUSPICIOUS for no other data are available
Green color codes in each case HELAL
The black codes HEALTH PESTS
unless otherwise indicated.

This application Hüseyin Kami Re-Food Report Büyüközer our work, including the teacher is the main source GIMDES's official website (http://www.gimdes.org) and http://special.worldofislam.info/food/numbers.html page in This list was created using information.

Warning: This application is not an official application of GIMDES institutions. They only gave us the inspiration we want to mention their names here. If there is an error in the information in the application is not the source of this error is that we apply our own. If judged to be notified immediately.

For information about his work re-Food Report: http://yayin.gimdes.org
Read more
Collapse
4.4
672 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

-Kategoriler tekrar görünür ve seçilebilir hale getirildi.
-Kategorilere Zararlı (sağlığa zararlı) eklendi. Gimdes bu kategoriyle giren madde barındıran ürünlere helal sertifikası vermemektedir.
-Performans sorunu giderildi, arama hızlandırıldı.
-Bazı modellere has (Casper Via, Xperia Z1 vb) görüntüleme sorunları çözüldü
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 15, 2015
Size
Varies with device
Installs
100,000+
Current Version
Varies with device
Requires Android
Varies with device
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Alfa BC Soft
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.