Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Sigara içerek yalnızca sağlığımızı çok büyük bir tehlikeye attığımızı değil, aynı zamanda nefesimizin ne kadar kötü koktuğunu, dişlerimizin ne kadar sarı, cildimizin ne kadar kötü olduğunu, sabahları ağzımıza akşamdan ne kadar iğrenç bir tadın yerleştiğini, merdivenleri ne kadar güç çıkıp tembel iğe alışarak kendimizi dinç hissetmekten ne kadar uzaklaştığımızı bilir, bu beğenmediğimiz gerçekleri aklımızdan çıkarmaya çalışırız.

Sigarasız yaşamdan korktuğumuz ve yaşamın sigara olmadan aynı zevki vermeyeceğini sandığımız için bütün bu gerçeklere katlanır, sigarayı bir türlü bırakamayız. Cesaretimizi toplayıp yaşamımızı daha güzel bir hale getirmenin, en önemlisi de kendimizi ve çevremizi zehirlemekten vazgeçmenin zamanı gelmedi mi hâlâ?

İşte size fırsat: Sigaranın sağlığa verdiği zararların ayrıntılarına inmeden sigarayı psikolojik etkilerle ele alan, tiryakileri küçümsemek yerine olayı onların bakış açısından anlatan bir kitap. İnsanların sigaraya nasıl başladıklarını, hangi durumlarda, neden sigara içtiklerini, sigara içmeye neden devam ettiklerini, sigarayı bırakmakta neden güçlük çektiklerini ve sigarasız bir yaşamdan neden ürktüklerini –kısaca sigara konusunda her şeyi- anlatan sonra da okuyucunun sigarasız yaşamın zevkine varmasını sağlayan ve NE OLURSA OLSUN SİGARA İÇEN VEYA SİGARA İÇEN BİR YAKINI OLAN HERKESİN MUTLAKA OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP.

Sigaranın Vücuda Zararları Nelerdir?
1. Genel olarak bulunduğunuz ortamlarda kötü ve ağır koku yayılır.
2. Cildiniz bozulacağından cilt karalığı ve yaşlı gösterme belirtileri başlar.
3. Dişleriniz kirli ve pis görünümlü olmakla beraber, dişeti hastalıkları baş gösterecektir.
4. Ağız ve yutakta tat alma eksikliği başlar ve kanser riski artar.
5. Gırtlak ve nefes borusunda iltihaplanma, ses tellerinin zarar göstermesinden başka kansere yakalanma ihtimali fazlalaşır.
6. Kalp ve damarların görmüş olduğu zarar ve tahribattan dolayı kalp krizi damar tıkanıklığı, tansiyon yükselmesi gibi sakıncalar ortaya çıkar.
7. Beyinde felç, ileri yaşta bunama (Alzheimer) görülür. Her nefeste 50bin hücrenin ölümüne sebep olur.
8. Gözlerde katarakt ve ileri yaşta körlük meydana gelir.
Burunda koku alma duygusu azalır.
9. Akciğerlerde kansere yakalanma, Bronşit ve amfizem gibi rahatsızlıklar meydana gelir.
10. Mide ve yemek borusunda karama, ülser ve kanser oluşumunu fazlalaşır.
11. Pankreas kanseri riski artar.
12. Rahim ve yumurtalıkta kısırlık, çocuk düşürme, sakat ve eksik doğum, erken menopoz, rahim kanseri gibi tehlikeler oluşur.
13. Testisler ve cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma, döllenme yetersizliği, kalıtımsal bozukluklar meydana gelir.
14. İdrar kesesinde mesane kanseri meydana gelir.
15. Ellerde, parmaklarda sararma, tırnaklarda, zayıflama görülür.
16. Kemik ve iskeletlerde kemik erimesi meydana gelir.
17. Kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklar oluşur.
18. Kılcal damarlar, el ve ayaklardan başlayarak, kol ve bacaklara kadar tıkanıp bu organların kesilmesine (Burger hastalığı) kadar varan hastalıklar oluşur.
19. Vücutta, yorgunluk, uykusuzluk, ruhsal gerilim, stres, performans düşüklüğü, reflekslerde azalma oluşur.
20. Anne ve baba mirası olarak; Sigara içen babaların, çocuklarında kanseri önleyen gençliği yok olmaktadır. Hamileliğinde sigara içen hanımların bebekleri %10-15 eksik kilolu doğdukları gibi zeka eksiklikleri de görülür.
21. Burunda koku alma duygusu azalır.
Not only that we put our health in a great danger by smoking, but also how bad our breath smells, how yellow our teeth are, how bad our skin is, how much disgusting taste we have in the morning in our mouths, how much power we climb up the stairs, and how lazy weaving ourselves. we know how far away from feeling, we try to remove our minds that we do not like.

Since we fear life without cigarettes and we think that life will not give the same taste without smoking, we can not leave cigarette smoking. Isn't it time to gather our courage to make our lives better, and, most importantly, to stop poisoning ourselves and our environment?

Here's the opportunity: a book that discusses the event from their point of view, instead of ignoring the addicts, who treat smoking with psychological effects without going into the details of the damage to health. It explains how people start smoking, why they smoke, why they smoke, why they smoke, why they stop smoking, and why they smoke a cigarette without a smoke. A BOOK TO BE READY TO EVERYONE THAT HAS A SMOKING OR SMOKING CLOSE.

What are the harms of smoking?
1. Generally, bad and heavy odors are spread in your environment.
2. Since your skin will be damaged, skin rash and aging symptoms begin.
3. If your teeth are dirty and dirty, gingival diseases will occur.
4. Lack of taste in the mouth and pharynx begins and increases the risk of cancer.
5. Inflammation of the larynx and trachea, the damage of the vocal cords as well as cancer is more likely to catch cancer.
6. Heart and veins due to damage and destruction of heart attacks such as vascular occlusion, increased blood pressure occurs.
7. Paralysis in the brain, dementia in the elderly (Alzheimer). 50,000 cells die in each breath.
8. Cataracts in eyes and blindness occur at an advanced age.
The sense of smell in the nose is reduced.
9. Lung cancer, bronchitis and emphysema.
10. Stomach, esophagus, ulcer and cancer formation is increased.
11. The risk of pancreatic cancer increases.
12. Infertility in the uterus and ovaries, child deprivation, disability and incomplete birth, early menopause, uterine cancer occurs such dangers.
13. Testes and sexual organs impotence, reduction in erection, insufficiency of fertilization, hereditary disorders occur.
14. Bladder cancer occurs in the bladder.
15. In the hands, fingers yellowing, nails, slimming is seen.
16. Bone and skeletal bone resorption occurs.
17. Various diseases occur in the arm and leg veins.
18. Capillaries, hands and feet, starting from the clogged up to the arms and legs of these organs (Burger's disease) until the disease occurs.
19. In the body, fatigue, insomnia, mental tension, stress, poor performance, reflexes decrease.
20. As the legacy of mother and father; The youth of the smoker father, who prevent cancer in their children, disappears. The babies of women who smoke during their pregnancy are born with 10-15% deficient weight and also lack of intelligence.
21. The sense of smell in the nose is reduced.
Read more
Collapse
4.5
39 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Bırakma günlüğü
- Yer imleri
- Bildirim özelliği

Hataları ve önerileri lütfen yorum olarak bildirin.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 12, 2019
Size
5.0M
Installs
1,000+
Current Version
1.5
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Alibaba Studio
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.