Kültür Sanat Haritası

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

16 yıldır, hiç ara vermeden Ankara'nın kültür ve sanat gündemini belirleyen Ankara Kültür ve Sanat Haritası, son 5 yıldır Kültür Sanat Haritası olarak Türkiye'nin dört bir yanına kelimelerini ve ruhunu gönderiyor.

Türkiye'de dergi yayıncılığı seksenli yıllarda yayınlanan birkaç popüler dergi ile ivme kazanmıştır. Kültür ve Sanat Haritası, 16 yıldır ayakta kalarak, yerel yayınlar arasından sıyrılıp, markalaşmış ve iletişim mecrası olarak gelişmiş ve kurumsallaşmıştır. Hayatın her alanını kapsayan markalaşmış dergisi, modern işletme yöntemi ve son derece nitelikli insan kaynaklarıyla, Kültür Sanat Haritası, yayıncılık sektöründe örnek sayılabilecek bir çizgide yoluna devam etmektedir. Yaratıcı ve söz konusu olabilecek tüm yenilikleri kapsayan yaklaşımıyla kültür sanat gündeminin en belirleyicilerindendir. Gerek okurlar gerekse reklamverenler cephesinde tartışmasız önemli bir yerdedir.

Kültür Sanat Haritası, şehirlerin yakın takipçisidir. Kültür, sanat, eğlence ve kent insanını her ay sayfalarına taşır. Gazetecilik terimi olarak da bilinen 5N 1K""Ne? Nerede? Ne zaman? Nasıl? Neden? ve Kim?" prensibini öngörerek sayfalarının konseptini hazırlarken okuyucuya soracağı soruların cevaplarını verir. Bu sayede hem okuyucuya yol gösterir, hem de okuyucunun bilgilenmesine olanak sunar.

Harita okurları; kentli profesyoneller, öğrenciler, kültür-sanat faaliyetlerini takip eden her kesimden insanlardır. Kültür Sanat Haritası okurları; hem bir ay içinde yapılacak kültürel sanatsal faaliyetlerden önceden haberdar olmakta, hem de hangi faaliyete katılabileceklerinin zaman planlaması fırsatını bulmaktadırlar.

Kültür Sanat Haritası, yalın, renkli, kolayca taşınabilen, saklanabilen kendine özel ebatı ile aylık bir kültür sanat rehberidir. Ve markasını kentli olan ve kentini seven kişinin rehberi olarak konumlandırır. Kentin kültür sanat gündemini merak eden, yakından takip edenlerin kısacası kentli için bir yaşam rehberidir.
16 years, never determine the Ankara's cultural and artistic agenda without interruption Ankara Culture and Art Map, Map of Culture and Arts last 5 years as the words and spirit crosses the four corners of Turkey.

Magazine publishing in Turkey published in the eighties has gained momentum with several popular magazines. Arts and Culture Map, standing out for 16 years, slipped through local publications, developed and institutionalized as the branded and communication mediums. Branded journals, covering all areas of life, modern business methods and with highly qualified human resources, Culture and Art Map, continues in a straight line can be considered as examples of the way in the publishing industry. Creative arts and culture agenda with the approach covering all innovations that can be said is one of the most decisive. Both readers both advertisers are unquestionably an important place in the front.

Culture and Art Map is a close follower of the city. Culture, arts, entertainment and urban people to move to the page every month. Also known as the journalistic term 5N 1K "" What? Where Is It? When? How? Why Is That? and Who? "the principle of the concept of anticipating page gives the reader will ask preparing answers to the questions. In this way, both provide guidance to the reader, as well as the advantage to inform the reader.

Map readers; urban professionals, students, cultural and artistic activities are followed by people from all walks. Culture and Art Map of readers; and will be done within one month of being notified in advance of the cultural and artistic activities, as well as they might when they find out what activities to participate in planning opportunity.

Map of Culture and Arts, simple, colorful, easily transported, with a monthly arts and culture can be preserved unique size guide. And the urban brand and positioning the city as a guide to the loving person. Who are interested in the city's cultural and artistic agenda is a survival guide for those who closely follow short urban.
Read more
Collapse
4.3
7 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
February 17, 2015
Size
5.8M
Installs
500+
Current Version
1.0
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Ansolon
Developer
Kuleli Sokak No: 49/29 Gaziosmanpaşa Ankara Türkiye
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.