CAN KURT OSGB

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

İşverenler işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanını bünyelerinde istihdam edebilecekleri gibi, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (O.S.G.B.) Belgesi bulunan kuruluşlardan da hizmet alabileceklerdir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (O.S.G.B.) Belgesi bulunan kuruluşlardan da hizmet alabileceklerdir.

Dr. Resul KURT tarafından kurulan Cankurt İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Ortak Sağlık Ve Güvenlik birimi 23/01/2013 tarihinde T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış ve İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde belirtilen niteliklere haiz olduğundan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak faaliyet göstermeye hak kazanmıştır.

Cankurt İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Ortak Sağlık Ve Güvenlik Ticaret Limited Şirketi İstanbul Tekstilkent Merkez ve Kocaeli / Gebze şubesi ile İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa illerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca diğer illerde de çözüm ortakları ile hizmeti aynı kalitede sağlamaktadır.

OSGB’ler işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır. OSGB’ler işyerlerinde her türlü kayıtları sağlık dosyalarında gizlilik ilkesine uyularak saklamakla yükümlüdürler. OSGB’ler işverenle, işyeri bünyesindeki bütün bölüm çalışanları ve iş sağlığı ve güvenliği kurulu ile işbirliği içinde çalışır. İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin çağdaş ve uluslararası standartlara taşınması için uzmanlaşmış personel ile en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Yukarıdaki tüm çalışma kuralları ve ilkeler, CANKURT OSGB olarak birincil çalışma kural ve amaçlarımızı oluşturur. Bu anlayıştan yola çıkarak sektörel farklılık gözetmeden, çözüm ortağınız olmak istiyoruz.

Şirketinizin yükümlü olduğu hizmetlerin yerine getirilmesi için yasal yükümlülüklerini bilgilerinize sunarız. Önlemek ödemekten daha ucuz ve daha insancıldır….

Saygılarımızla.Dr. Resul KURT

Cankurt İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri

Ortak Sağlık Ve Güvenlik Ticaret Limited Şirketi

■ Hizmetlerimiz
---------------------------

✓ Yangın Güvenliği
✓ Risk Değerlendirme
✓ İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
✓ Acil Durum Planı
✓ Patlamadan Korunma Dokümanı
✓ iş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlığı
✓ İş Güvenliği Uzmanlığı Hizmetlerimiz
✓ Diğer Sağlık Personeli Hizmetlerimiz
✓ İşyeri Hekimliği Hizmetlerimiz
Employers can employ occupational physicians and occupational safety specialists as well as service providers from a Joint Health and Safety Unit (O.S. G.B.) Certificate. They will also be able to get service from the organizations that have Joint Health and Safety Unit (O.S.G.B.) Certificate.

Dr. Founded by Resul KURT, Cankurt Occupational Health and Safety Services Joint Health and Safety Unit was established on 23/01/2013 by T.C. The family was approved by the General Directorate of Occupational Health and Safety at the Ministry of Labor and Social Services.

Cankurt Occupational Health and Safety Services Joint Health and Safety Trade Limited Company operates in İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova and Bursa provinces with its head office in Kocaeli and Gebze. In addition, it provides the same quality of service with its solution partners in other provinces.

OSGBs aim to create a healthy and safe working environment in their workplaces. OSGBs are obliged to keep all kinds of records in their workplaces in accordance with the confidentiality principle in their health files. OSGBs work in cooperation with the employer, all department employees and the occupational health and safety board. We aim to provide the highest quality and reliable service with specialized personnel for the transportation of occupational health and safety services to contemporary and international standards.

All the above working rules and principles constitute our primary work rules and objectives as CANKURT OSGB. Based on this understanding, we want to be your solution partner without considering sectoral differences.

We will provide your legal obligations for the fulfillment of the services your company is liable for. Preventing is cheaper and more humane….

Our respect.

 

          Dr. Resul KURT

          Cankurt Work Health and Security Services

          Common Health And Safety Trade Company

■ Our Services
---------------------------

✓ Fire Safety
✓ Risk Assessment
✓ Occupational Health and Safety Training
✓ Emergency Plan
✓ Explosion Protection Document
✓ Occupational Health and Safety Consultancy
✓ Occupational Safety Specialist Services
✓ Other Health Personnel Services
✓ Occupational Medicine Services
Read more
Collapse
Loading…

What's New

CAN KURT OSGB V.1.7
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 21, 2018
Size
3.5M
Installs
50+
Current Version
1.7
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Resul KURT
Developer
Çobançeşme Sanayi Cd. No:44 Nish İstanbul Evleri A Blok Kat:1 D:19 Yenibosna-Bahçelievler /İstanbul
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.