Pohybové hry pro ŠTV

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace se týká pohybových her. Aplikace je určena pro učitele školní tělesné výchovy. Autory jsou Bc. Ondřej Riljak a Mgr. Jaroslav Kupr, Ph.D. Jedná se o zásobník cviků pohybových her, díky které má uživatel možnost s uplatněním vlastních vědomostí, zkušeností a přizpůsobivosti rozšířit vyučování tělesné výchovy o nové pohybové hry. Aplikace vznikla jako součást diplomové práce na KTV, FP, TU v Liberci v roce 2017. V její databázi se nacházejí pohybové hry do každé z částí vyučovací hodiny (rušná, hlavní, závěrečná). Kromě návodu, jak hru hrát se zde nachází i doporučená doba trvání (v minutách) a potřebné pomůcky. Aplikace může sloužit jako pomocná ruka a rozšíření obzorů pro učitele školní tělesné výchovy. Optimalizace je provedena pro operační systém Android od verze 4.0. Používání aplikace je anonymní a není potřeba žádná registrace.
Kontakt na autory: Riljak.Ondrej@gmail.com
Jaroslav.Kupr@tul.cz
Mobile application relates to motion games. The application is designed for teachers of physical education. The authors are Bc. Ondřej Riljak and Mgr. Jaroslav Kupr, Ph.D. It is a tray exercises movement games, thanks to which the user has the option of applying their own knowledge, experience and flexibility to expand the teaching of physical education on the new motion games. The application was created as part of a thesis on KTV, FP, TU in Liberec in 2017. In the database there are physical games in each part of the lesson (busy, main, final). In addition to instructions on how to play the game, there is also the recommended duration (in minutes) and the necessary equipment. The application can serve as a helping hand and expanding horizons for teachers of physical education. Optimization is performed for the Android operating system, version 4.0. Using the anonymous and does not require any registration.
Contact the authors: Riljak.Ondrej@gmail.com
Jaroslav.Kupr@tul.cz
Read more
Collapse
4.8
6 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
May 1, 2017
Size
1.5M
Installs
100+
Current Version
1.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Bc. Ondřej Riljak
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.