Auto Anex

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Společnost Auto Anex s.r.o. vznikla v roce 2004 a do téhož roku sahá i tradice servisu a prodeje vozů značky Volkswagen. Postupně bylo vybudováno rozsáhlé servisní zázemí, které bylo vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Od roku 2005 sídlí naše firma v Děčíně na Starém Městě v obchodním centru Chlum, které v roce 2008 prošlo celkovou rekonstrukcí a získalo tak moderní vzhled v duchu konceptu koncernu Volkswagen. Postupně bylo vybudováno příjemné prostředí nejen pro naše zákazníky z oblasti servisu, prodeje a náhradních dílů, ale i pro širokou klientelu, která zde může najít komplexní síť obchodů a služeb, tak aby se k nám všichni rádi vraceli.

Kromě kompetentních prodejců i servisních techniků nabízíme našim zákazníkům mnoho dalších služeb: výhodné zprostředkování leasingu či úvěru, pojištění vozů, zapůjčení náhradních vozů, odtahovou službu atd.

Trvalý důraz kladený na maximální kvalitu námi poskytovaných služeb a prací nalezl vyjádření v zisku mezinárodně uznávaného certifikátu kvality ISO 9001:2008.

Na přelomu roku 2011/2012 prošla firma rekonstrukcí, díky které dosáhla nejnovějšímu a nejmodernějšímu konceptu koncernu Volkswagen.

Zvětšila se mechanická dílna o 3 hevery a vybudoval se Přímý příjem. Nový showroom se rozšířil o infopult a vznikla zde nová čekací zóna pro zákazníky.

V září 2012 firma Auto Anex podepsala smlouvu a tím se stala autorizovaným prodejcem pro značku Volkswagen.

Vážení zákazníci,

technický pokrok u Volkswagenu lze přirovnat k rychlému vozu. Není jednoduché mu stačit. I nadále budete svědky toho, jakým tempem se naše cíle a poslání naplňují. Rád bych Vám, našim zákazníkům, poděkoval za důvěru. Chci popřát všem, kteří nás navštíví a všem, kterým značka Volkswagen učarovala, aby u nás nacházeli příjemné prostředí a schopné a svědomité pracovníky.

Váš Martin Kalaš - jednatel společnosti
Company Auto Anex s.r.o. was established in 2004 and the tradition of servicing and selling Volkswagen cars goes back to the same year. Gradually, an extensive service facility was built, which was equipped with the latest technologies. Since 2005, our company has been based in Děčín, in the Old Town, in the Chlum shopping center, which in 2008 underwent a complete renovation and acquired a modern look in the spirit of the Volkswagen Group concept. Gradually, a pleasant environment was built not only for our customers in the field of service, sales and spare parts, but also for a broad clientele, who can find here a comprehensive network of shops and services so that everyone would like to come back to us.

In addition to competent dealers and service technicians, we offer our customers many other services: advantageous leasing or loan brokerage, car insurance, spare car rental, towing service, etc.

Permanent emphasis on the maximum quality of services and work provided by us has found expression in the internationally recognized quality certificate ISO 9001: 2008.

At the turn of 2011/2012, the company underwent a reconstruction, thanks to which it reached the latest and most modern concept of the Volkswagen Group.

The mechanical workshop was enlarged by 3 jacks and Direct Income was built. The new showroom was expanded to include a info desk and a new waiting area for customers was established.

In September 2012, Auto Anex signed a contract and became an authorized dealer for the Volkswagen brand.

Dear customers,

technical progress at Volkswagen can be compared to a fast car. It's not easy enough. You will continue to see the pace at which our goals and mission are being achieved. I would like to thank you, our customers, for your trust. I would like to wish everyone who visits us and everyone who has been fascinated by the Volkswagen brand to find a pleasant environment and capable and conscientious workers.

Your Martin Kalaš - company executive
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
September 12, 2019
Size
Varies with device
Installs
100+
Current Version
2.9922
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
AppSisto
Developer
Pernerova 676/51, 186 00 Praha 8-Karlín. Czech Republic
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.