Арно.мк - Македонски Портал за Арни Работи

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Macedonian (North Macedonia)

Арно е македонски интернет портал за наука, уметност, екологија, футурологија и други арни работи. На веб порталот ќе најдете вести, наши мислења, најнови трендови во науката и уметноста, по некој подкаст и наши иницијатива за подобра Македонија. Секако сакаме да ве информираме и за најновите МК вести и други успеси од Македонија.

Не сакаме да расправаме многу за политиката и таа тема генерално ја избегнуваме, освен кога дискутираме за социолошки и филозофски прашања. Тоа за што сакаме да зборуваме е „веселата страна на нештата“...

Нашиот рецепт за совршен текст е: 50% научни факти, 25% популарна култура и 25% лично искуство, сето тоа зачинето со хумор, кратко и јасно!

-------
Arno.mk - portal za arni raboti

Arno e makedonski internet portal za nauka, umetnost, ekologija, fururologija i drugi arni raboti. Na web portalot ke najdete vesti, nasi mislenja, najnovi trendovi vo naukata i umetnosta, po nekoj podcast i nasi inicijativi za podobra Makedonija. Sekako sakame da ve informirame i za najnovite MK vesti i drugi uspesi od Makedonija.

Ne sakame da raspraveame mnogu za politaka i taa tema generalno ja izbegnuvame, osven koga diskutirame za sociolosji i filosofski prasanja.

Nasiot recept za sovrsen tekst e: 50% naucni fakti, 25% popularna kultura i 25% licno iskustvo, seto ova e zacineto so humor, kratko i jasno!
Arno is a Macedonian internet portal for science, art, ecology, futurology and other arts. On the web portal you will find news, our opinions, latest trends in science and art, a podcast and our initiative for better Macedonia. Of course, we want to inform you about the latest MK news and other successes from Macedonia.

We do not want to argue a lot about politics and generally avoid this topic, except when we discuss sociological and philosophical issues. What we want to talk about is "the happy side of things" ...

Our recipe for perfect text is: 50% scientific facts, 25% popular culture and 25% personal experience, all spiced with humor, short and clear!

-------
Arno.mk - portal za arni raboti

Arno is a Macedonian internet portal for science, art, ecology, furourology and other arteries. On the web portal you will find news, our thoughts, the latest trends in science and art, on some podcast and our initiatives for better Macedonia. We want to inform you about the latest MK news and other successes from Macedonia.

We do not want to discuss a lot for politicians and generally avoid this topic, except for whom we are discussing sociological and philosophical issues.

Our recipe for the perfect text is: 50% of scientific facts, 25% popular culture and 25% personal experience, this is humorous, short and clear!
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
February 18, 2019
Size
150k
Installs
10+
Current Version
1.0.3
Requires Android
8.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Vladimir Karer
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.