Aktif Trade

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Her gün hisse senedi ve yatırım araçları ile ilgili güncel teknik analizleri uygulamamız aracılığı ile takip edebilir, teknik görünümleri hakkında anlık bildirimlerle bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aylık, haftalık, günlük ve seans içi gönderilecek algoritmik veriler
Orta ve Uzun Vade Yatırım Stratejileri
Günlük ve Haftalık Hisse Senedi Seçimleri
BIST100 Pariteler, Hisse Senetleri, Kripto Para Analizleri
Güncel Matriks Explorer Listeleri
Teknik analiz Bölümü (Haftalık dersler halinde kısa videolar ile gönderilecek)
Basit Trend Çizimi
Lineer ve Logartimik Trend Farkları
Basit Hareketli Ortalamaalar ve Üssel Hareketli Ortalamalar İle Trade
Bolinger Bandı ve Kullanımı
Fibonacci Tools Kullanımı Geri alım seviyeleri Belirleme
Fibonacci Direnç ve satış noktalarının Tespit edilmesi
İchimoku İndikatörünün Kullanımı
Matriks Tarama Formüllleri ve Yazılımı
RSI MACD Volume Göstergelerinin Kullanımları
Formasyonlar ve Kullanımları
Takas Analizi

xu100, usdtry, btc, altın, hisse, vob, varant, borsa, teknik, analiz, Fx, viop, bist, hisse, analiz, teknik analiz

Uygulama içerisinde yer alan paylaşımlar genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu yorum ve paylaşımlar, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; müşterilerin ve diğer yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu uygulama içinde yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan uygulama sorumlu tutulamaz.
Every day about current technical analysis of stocks and investment vehicles are able to follow through our application, you can have instant notification with information about technical views.

Monthly, weekly, daily and intra-session algorithmic data to be sent
Medium and Long Term Investment Strategies
Daily and Weekly Stocks Elections
BIST100 Pairs, Stocks, Crypto Currency Analysis
Current Matrix Explorer Lists
Technical Analysis Section (to be sent via short videos into weekly lessons)
Simple drawing Trends
Linear Logartimik Trends and Differences
Simple Moving Average and Exponential Moving Average with Trade Show
Bollinger Bands and Usage
Locator Tools Using Fibonacci levels buyback
Detection of the selling points and Fibonacci Resistance
Use of the Ichimoku Indicator
Formula and Matrix Scanning Software
Use of RSI MACD Volume Index
Formation and Uses
Trade Analysis

XU100, USDTRY, BTC, gold, shares, VOB, warrants, stock market, technical analysis, FX, viop, bist, stock analysis, technical analysis

Practice is located within the share has been prepared for informational purposes and is not covered by the general investment advice. Investment Advisory services; brokerage firms, portfolio management companies, are presented in the framework of the Investment Advisory Agreement to be signed between the customer and the bank does not accept deposits. The comments and recommendations contained herein are based on the personal opinions in the comments and recommendations should not be interpreted as any investment vehicle trading recommendations or return promise. These opinions may not be appropriate for your financial situation and risk and return preferences.
Therefore, only the expectation of where your investment decision based on the information contained may not lead to results that are appropriate. In no way be considered as a router for sharing this review and are intended to provide information in general; Adequate information to support customers 'and other investors' trading decisions should be considered that coverage. These applications within the application not be held liable for the results of prospective investments and commercial transactions to be made based on a variety of information and opinions or that may arise.
Read more
Collapse
4.6
3,069 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Bildirim sorunu ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.
Mesaj sorunu ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 16, 2019
Size
54M
Installs
10,000+
Current Version
4.0.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Aktif Trade
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.