Aktif Trade

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Her gün hisse senedi ve yatırım araçları ile ilgili güncel teknik analizleri uygulamamız aracılığı ile takip edebilir, teknik görünümleri hakkında anlık bildirimlerle bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aylık, haftalık, günlük ve seans içi gönderilecek algoritmik veriler
Orta ve Uzun Vade Yatırım Stratejileri
Günlük ve Haftalık Hisse Senedi Seçimleri
BIST100 Pariteler, Hisse Senetleri, Kripto Para Analizleri
Güncel Matriks Explorer Listeleri
Teknik analiz Bölümü (Haftalık dersler halinde kısa videolar ile gönderilecek)
Basit Trend Çizimi
Lineer ve Logartimik Trend Farkları
Basit Hareketli Ortalamaalar ve Üssel Hareketli Ortalamalar İle Trade
Bolinger Bandı ve Kullanımı
Fibonacci Tools Kullanımı Geri alım seviyeleri Belirleme
Fibonacci Direnç ve satış noktalarının Tespit edilmesi
İchimoku İndikatörünün Kullanımı
Matriks Tarama Formüllleri ve Yazılımı
RSI MACD Volume Göstergelerinin Kullanımları
Formasyonlar ve Kullanımları
Takas Analizi

Uygulama içerisinde yer alan paylaşımlar genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu yorum ve paylaşımlar, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; müşterilerin ve diğer yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu uygulama içinde yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan uygulama sorumlu tutulamaz.
You can follow up-to-date technical analysis about stocks and investment instruments every day through our application, and get information about their technical views with instant notifications.

Algorithmic data to be sent monthly, weekly, daily and within sessions
Medium and Long Term Investment Strategies
Daily and Weekly Stock Picks
BIST100 Parities, Stocks, Crypto Money Analysis
Current Matrix Explorer Lists
Technical Analysis Department (To be sent as weekly lessons with short videos)
Simple Trend Drawing
Linear and Logartimic Trend Differences
Trade with Simple Moving Averages and Exponential Moving Averages
Bolinger Band and Its Usage
Using Fibonacci Tools Determining Retrieval levels
Identifying Fibonacci Resistance and Point of Sale
Using the Ichimoku Indicator
Matrix Scanning Formula and Software
Uses of RSI MACD Volume Indicators
Formations and Uses
Clearing Analysis

The shares in the application have been prepared for general information purposes and are not within the scope of investment consultancy. Investment Advisory service; Brokerage houses, portfolio management companies, banks that do not accept deposits and the customer are presented within the framework of the Investment Consultancy agreement to be signed. The comments and recommendations contained herein are based on the personal opinions of those who provide comments and advice, and should not be interpreted as a purchase-sale offer or return promise of any investment instrument. These views may not be suitable for your financial situation and risk and return preferences.
Therefore, making an investment decision based solely on the information contained herein may not produce results in line with your expectations. These comments and shares, which are not directive in any way, aim to provide information in general; It should be noted that customers and other investors may not contain sufficient information to support their trading decisions. The application cannot be held responsible for the consequences or losses that may arise from forward-looking investments and commercial transactions to be made based on various information and opinions contained in this application.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Bildirim sorunu ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.
Mesaj sorunu ile ilgili iyileştirmeler yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 16, 2019
Size
54M
Installs
10,000+
Current Version
4.0.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Aktif Trade
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.