АСОЦИЈАЦИЈА - ASOCIJACIJA

452
Contains Ads

Асоцијација е друштвена игра од забавен и едукативен карактер за која се потребни два или повеќе играчи.

Правила:

✔️ Играчот кој го погодува поимот треба да го држи телефонот пред челото така што екранот да биде свртен спрема пријателите.
✔️ Пријателите му помагаат на играчот да го погоди зададениот поим така што се обидуваат да му го објаснат поимот глумејќи, пеејќи или опишувајќи.
✔️ Целта на играта е играчот да погоди што е можно повеќе поими во рок од 60, 90, 120 или 180 секунди.

🔥 Доколку играчот го погоди зададениот поим, преминува на следниот поим на некој од следниве начини:
1. Го навалува екранот надоле и веднаш потоа го враќа во првобитната положба, или
2. Ја допира десната половина од екранот

🔥 Во случај играчот да не може да се сети на зададениот поим, може да го прескокне поимот на некој од следниве начини:
1. Го навалува екранот нагоре и веднаш потоа го враќа во првобитната положба, или
2. Ја допира левата половина од екранот

Категории на поимите:

✔️ Сите категории (по случаен избор)
✔️ Предмети
✔️ Животни
✔️ Активности
✔️ Брендови
✔️ Инструменти
✔️ Професии
✔️ Наука
✔️ Држави
✔️ Спорт
✔️ Храна
✔️ Филмови
✔️ Пејачи
✔️ Градови
✔️ Автомобили
✔️ Главни градови
✔️ Бајки
✔️ Серии
✔️ Странски брендови
✔️ Видео игри
✔️ Странски спортисти
✔️ Странски актери
✔️ Странски филмови
Read more
Collapse
4.3
452 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Додадени се две категории: „Сите категории“ и „Брендови“.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 12, 2016
Size
6.6M
Installs
50,000+
Current Version
1.4
Requires Android
3.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
BalkanApps
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.