ИКС НУЛА - IKS NULA

15
Contains Ads

Класичната игра на хартија позната како икс нула отсега на Македонски јазик.

Карактеристики:

- Еден играч
- Два играчи на истиот уред

Правила:

- Двајца играчи играат наизменично, означувајќи по една празна ќелија
- Целта е бројот на означувања да биде три во линија (хоризонтално или вертикално или дијагонално)
Read more
Collapse
4.4
15 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
March 6, 2016
Size
3.9M
Installs
5,000+
Current Version
1.1
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
BalkanApps
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.