Benim Hocam

27
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Okul ve ekol sözcükleri birlikte ele alınmaz çoğu zaman. Hâlbuki okul, ekol sözcüğünden gelmektedir. Okumak insan için en kutsal görevlerden biridir. Okul da bunun çatısı, derlenip toparlandığı yerdir. Cemiyetin değişim, dönüşüm ve ilerleme süreçlerinde, tarihî ayak izlerinde işte bu bilim merkezlerinin önemi yadsınamaz. Tarihe dönüp baktığımızda yenilik hamlelerinin bu ekolleri veya okulları değiştirmekle başladığını görürüz. Bu değişim artık günümüz dünyasında zaten reddedilemeyecek hâle gelmiştir
Okulun çatısı, dört duvarı ve içindeki insani değerin bir şekilde çözülmüş olması gayet doğaldır. İnsan birçok şeyin en iyisini arar, onu bulmaya gayret eder. Nitelikli insan her devirde aranan bir değer olmuştur. Okulun en önemli yapı taşı insan iken, insanın önüne ışık tutan, yolunu aydınlatan bilim meşalesini söndürmeyecek güç ise kitaplardır.
Basılı eserlerin önemi su götürmez bir gerçektir. İnsanlık tarihi de zaten bunun şahididir. Yazının bulunması o yüzden bir milat kabul edilir. Kitapların içindeki emek, göz nuru ve birikim insanlığın gelişiminin en nadide mimarlarındandır.
İşte Benim Hocam Yayıncılık, eğitime ve insana verdiği değeri, klasik yayıncılık çizgisinin bir adım ötesine taşımış; sektöre imzasını atmış güçlü yayın kadrosuyla yarınlara hazır ve vizyonuyla kulvardaki emsallerine fark atan bir oluşum içerisindedir.
Son yıllarda ivme kazanan masa üstü yayıncılık sektörü, klasik yayıncılığın çok çok önüne geçerek, hazırlanan her esere önem atfederek büyük bir atılım yapmıştır. Benim Hocam Yayıncılık olarak bizler her türlü sınava hazırlık kitabının dışında adaylarımıza görsel kaynak olarak da eşsiz bir hazine sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
Yayın grubumuz sınav sürecinde, sınavlara hazırlık ürünlerine, yardımcı-ek kaynaklara ulaşamayan adaylar için de günümüz hız çağına yaraşır görsel medya ürünlerini sunmaktadır. Ülkemizde uygulanan üniversiteye giriş, kamu personeli seçme, yabancı dil sınavlarına hazırlık sürecini gayet iyi analiz eden, değerli eğitimci-yazar kadrosu ve yayın ekibiyle, hedefini belirlemiş her aday için yardıma hazır bir vizyon oluşturmuştur.
2016 yılında büyük bir heyecanla başladığımız bu serüvende birbirinden farklı 200’den fazla yayını siz değerli öğrencilerimizle buluşturduk. Vizyonumuz gereği bu çalışmalar, siz kıymetli adaylarımız ve öğrencilerimiz için dur durak bilmeksizin devam edecektir.

Son olarak şunu da unutmayalım: ‘’ Senin hocan, BENİM HOCAM’’

Başarınızda bir nebze de olsa katkımız varsa ne mutlu…
School and school words are often not discussed together. However, the school comes from the word school. Reading is one of the most sacred tasks for man. The school is the roof of it, where it is collected and collected. The importance of these scientific centers cannot be denied in the process of change, transformation and progress of the Society and in its historical footsteps. When we look back at history, we see that innovation moves start by changing these schools or schools. This change has already become irrefutable in today's world
     It is natural that the roof of the school, its four walls and the human value in it are somehow resolved. A person seeks the best of many things and tries to find it. Qualified people have been a sought value in every era. While the most important building block of the school is human, books are the power that will not extinguish the science torch that sheds light on and illuminates its path.
     The importance of printed works is an absolute reality. The history of humanity is already witness to this. The discovery is therefore considered a milestone. Labor, eye and accumulation in the books are among the most rare architects of human development.
    My Teacher Publishing has taken the value it attaches to education and people a step beyond the classical publishing line; is ready for the future with its strong broadcasting staff that has signed the sector and is in a formation that makes a difference to its peers in the lane with its vision.
   The desktop publishing sector, which gained momentum in recent years, has made a great leap forward by surpassing the classical publishing and attaching importance to every work prepared. As My Teacher Publishing, we are proud to offer a unique treasure as a visual resource to our candidates in addition to all kinds of exam preparation books.
   Our publishing group offers visual media products suitable for today's speed age for the candidates who cannot reach the exam preparation products and auxiliary-additional resources during the examination process. It has created a vision ready for help for every candidate who has set a goal with a valuable team of educators and writers and editorial team who analyze the preparation process for university entrance, selection of public personnel, preparation of foreign language exams very well.
   In this adventure, which we started with great excitement in 2016, we brought together more than 200 different publications with our esteemed students. In accordance with our vision, these studies will continue for you, our esteemed candidates and students.
 
Finally, let's not forget: ’’ Your teacher, MY TEAM ’’
 
If you have contributed a little bit to your success, how happy ne
Read more
Collapse
4.3
27 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
July 3, 2019
Size
19M
Installs
1,000+
Current Version
1.2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Location, In-App Purchases
Permissions
Offered By
Ticimax
Developer
Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.