KPSS ve Ehliyet Soruları & Bildim

40
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Bildim & KPSS ve Ehliyet uygulaması, KPSS ve Ehliyet sınavlarına hazırlanabilmeniz için mobil cihazlarınızdan kullanabileceğiniz bir soru bankasıdır. Sürekli güncellenen test ve soruları ile KPSS ve Ehliyet sınavlarına mobil cihazınız yanınızda oldukça kesintisiz bir şekilde hazırlanabileceksiniz. Evde, yolda, parkta, bankta, kafede her nerede olursanız olun Bildim & KPSS ve Ehliyet soru bankası her zaman yanınızda!

Üstelik yeni eklenen testleri çözebilmek için sürekli uygulamayı güncellemenize gerek yok. Yeni eklenen KPSS ve Ehliyet Sınavı testlerini otomatik olarak uygulama içerisinde görebilirsiniz. Her yeni test eklendiğinde telefonunuza bildirim göndereceğiz.
Bildim & KPSS ve Ehliyet uygulamasında,

KPSS için;
- Coğrafya
- Tarih
- Anayasa ve Vatandaşlık
- Güncel ve Genel Kültür
- Karma Testler

Ehliyet Sınavları için;
- İlk Yardım Bilgisi
- Trafik ve Çevre Bilgisi
- Motor ve Araç Bilgisi
- Trafik Adabı
- Karma Testler
Kategorilerinde KPSS ve Ehliyet Sınavı testleri bulacaksınız.

KPSS testleri çeşitli kaynaklardan derlenmiş sorular ve çıkmış KPSS sorularından oluşturulmuştur. Binlerce sorudan oluşan onlarca KPSS testleri tarih, coğrafya, anayasa ve vatandaşlık, güncel ve genel kültür kategorilerinin yanı sıra bu kategorilerden derlenmiş karma testler ile de sınava hazırlanmanıza yardımcı oluyor.

Ehliyet sınavı testleri en güncel sorulardan oluşmakta ve sürekli güncellenmektedir. Çıkmış ehliyet sorularını da içeren testlerde yüzlerce farklı soru onlarca farklı ehliyet sınavı testi çözebileceksiniz.

Çözeceğiniz testlerden kazanacağınız puanlar ile lider tablosuna girebileceğiniz gibi, çözdüğünüz tüm testlerden aldığınız skorları da görebileceksiniz. Lider tablosunda görünmek istiyorsanız Bildim & KPSS ve Ehliyet uygulamasına Facebook veya Google hesabınızla giriş yapmalısınız.

Bildim & KPSS ve Ehliyet soru bankasında en güncel KPSS ve ehliyet sınav sorularını çözerken aynı zamanda bilgi yarışması oyunu oynar gibi eğleneceksiniz. Sınav sorularını çözerken;

- Her testte 3 can hakkınız bulunur.
- Her testte 2 tane soruyu geç jokeri hakkınız bulunur.
- Her testte 2 tane yarı yarıya joker hakkınız bulunur.

Sınavları çözerken her bir soru için 30 saniye süreniz bulunmaktadır. Bu süre içerisinde soruyu yanıtlamamanız veya yanlış yanıt vermeniz 1 can hakkınızı götürür. Eğer 3 can hakkınız da yanarsa testteki diğer soruları göremeden sınav bitecek ve skorunuzu göreceksiniz. Dilerseniz testi yeniden çözebilirsiniz. Ayrıca can hakkınızı arttırmak için ödüllü reklamları izleyebilirsiniz.

Sınavlardan elde ettiğiniz skorları sosyal medya ortamlarında paylaşarak KPSS veya Ehliyet Sınavlarına hazırlanan arkadaşlarınızla eğlenceli bir rekabete girebilirsiniz. Lider tablosunda 1. Sıraya çıkmak için KPSS veya Ehliyet Sınavı testlerini çözmeniz gerekmektedir.

Bildim & KPSS ve Ehliyet soru bankası uygulamasına ister Google ister Facebook hesabınızla giriş yapabilir, lider tablosunda yükselmeye çalışabilirsiniz.

En güncel KPSS ve Ehliyet Sınavı soruları ile hazırlanmış, coğrafya, tarih, anayasa ve vatandaşlık, güncel ve genel kültür, ilk yardım bilgisi, trafik ve çevre bilgisi, motor ve araç bilgisi, trafik adabı alanlarında her bir kategoriye özel testleri çözebilirsiniz. Ayrıca karma testlerde ise tüm alanlardan derlenmiş en yeni KPSS ve Ehliyet Sınavı testlerini çözebilirsiniz.

Bize ulaşmak için:

Facebook Adresimiz;
https://www.facebook.com/bildimkpss

İnstagram Adresimiz;
https://www.instagram.com/bildimsorubankasi/

E-Posta;
bildim@bilisimciogretmen.net
Kontakt & KPSS and Driving License is a question bank that you can use from your mobile devices to prepare for KPSS and Driver's License examinations. With constantly updated tests and questions, you will be able to prepare for your KPSS and Driver's License examinations on your side without interruption. Whether you are at home, on the road, in the park, on the bank, in the café wherever you are. The KPSS & Driver's License question bank is always with you!

Moreover, you do not need to constantly update the application to solve the newly added tests. You can see the newly added KPSS and Driver's License tests automatically in the application. We will notify you of every new test added to your phone.
In the implementation of Kontakt & KPSS and Driving License,

For KPSS;
- Geography
- History
- Constitution and Citizenship
- Current and General Culture
- Mixed Tests

For Driver's License Exams;
- First Aid Information
- Traffic and Environmental Information
- Engine and Vehicle Information
- Traffic Advisor
- Mixed Tests
In the categories you will find KPSS and Driver's License Exam.

The KPSS tests are composed of questions collected from various sources and outgoing KPSS questions. The dozens of KPSS tests, consisting of thousands of questions, help you prepare for the test with history, geography, constitution and citizenship, current and general cultural categories as well as mixed tests compiled from these categories.

Driver's license exam tests consist of the most up-to-date questions and are constantly updated. You'll be able to solve dozens of different questions on different drivers' license tests on tests that include quit driving license questions.

You will be able to enter the leaderboard with scores you will win from the tests you will solve, as well as the scores you have taken from all the tests you have solved. If you want to be seen in the Leaderboard, you must log in to Facebook or your Google account for the Death & KPSS and Driving License application.

KPSS and Driver's License will answer the most current KPSS and driver's license exam questions as well as you will have fun playing the information contest game at the same time. When solving the exam questions;

- Each test has 3 rights to life.
- In each test, you have 2 questions about late jokery.
- Each test has 2 half-treasured right to play.

When solving exams, you have 30 seconds for each question. During this time you will receive your right to answer the question or to give the wrong answer. If your right to life is on, you will see the exam and see your score without seeing the other questions in the test. If you do, you can redo the test. You can also watch award-winning advertisements to increase your right to life.

By sharing the scores you get from exams in social media environments, you can enter a funny competition with your friends who are preparing for KPSS or Driver's License Exams. In order to go to the 1st place in the leader board, you have to solve the KPSS or Driver's License exam.

You can login to your Facebook or Facebook account, try to rise in the leaderboard.

You can solve each category specific tests prepared with the latest KPSS and Driver's License exam questions, geography, history, constitution and citizenship, current and general culture, first aid information, traffic and environmental information, motor and vehicle information, You can also solve the most recent KPSS and Driver's License tests that have been compiled from all areas in mixed tests.

To contact us:

Facebook Address;
https://www.facebook.com/bildimkpss

Our Instagram Address;
https://www.instagram.com/bildimsorubankasi/

Email;
bildim@bilisimciogretmen.net
Read more
Collapse
4.7
40 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

KPSS Sınavları Eklemesi
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 27, 2018
Size
7.7M
Installs
1,000+
Current Version
1.03
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
Permissions
Offered By
tlgksn
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.