Умко.мк

Contains Ads
·
Offers in-app purchases

Умко.мк е едукативна игра за деца од предучилишна возраст и прво одделение на македонски јазик. Децата од 4-7 години низ игра и забава ќе се стекнат со основните знаења за букви, бројки, бои, релации, логика, низи, боење, величини, мапи, сложувалки…

Умко.мк е збир од 36 тематски едукативни игри. Прашањата со прекрасни илустрации се претставени текстуално и звучно. Децата го „влечат“ или посочуваат одговорот на екранот на мобилниот телефон. Децата можат да играат сами или со своите родители, дома или на патување во автомобил. Сите прашања и одговори ги поставува пријатен глас, кој им дава упатства и им помага на децата да ги решат бројните задачи.

Умко.мк ја освои првата награда на конкурсот на Агенцијата за електронски комуникации во 2011 година за најдобра мобилна апликација во Македонија.
Read more
Collapse
4.4
108 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
November 9, 2015
Size
36M
Installs
5,000+
Current Version
1.0.0
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$2.99 per item
Permissions
Offered By
Bitsia
Developer
29-04 Sherman Pl Fair Lawn, NJ 07410 United States of America
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.