ENGAGEMK

Everyone
8

ШТО Е ENGAGE?

ENGAGE е конференција за друштвени медиуми и активизам, која Младински образовен форум и Радио МОФ оваа година ја организираат по втор пат, а цели да премине во традиционален годишен настан.

ENGAGE е физички и виртуелен собир на домашни и странски активисти, блогери, искусни познавачи на друштвените медиуми и граѓани кои се заинтересирани да го подобрат општеството преку онлајн и офлајн активизам.

ENGAGE е платформа за едукација и дискусија на теми поврзани со протокот на информациите, дигиталните комуникации, слободата на изразување, дигиталната уметност и можностите за граѓанска мобилизација преку интернет.

Преку ENGAGE, Радио МОФ се стреми да го подигне нивото на информираност на граѓаните, нивната присутност и активно делување во сферата на друштвените медиуми и физичкиот простор.

ENGAGE е поддржана од National Endowment for Democracy и Фондација Отворено општество - Македонија.
Read more
Collapse
4.8
8 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Додадена е агендата
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 23, 2013
Size
4.1M
Installs
100+
Current Version
1.0.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Bitsia
Developer
29-04 Sherman Pl Fair Lawn, NJ 07410 United States of America
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.