мЗаедница

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Macedonian (North Macedonia)

мЗаедница (mZaednica) е мобилна апликација која на граѓаните им овозможува преку користење на своите мобилни телефони да комуницираат со локалната самоуправа и да влијаат врз активностите кои ги превзема општината. Апликацијата има три основни компоненти:

ПРИЈАВУВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИ,

СПОДЕЛУВАЊЕ НА ПРЕДЛОЗИ И

ПОКРЕНУВАЊЕ НА ГРАЃАНСКИ ИНИЦИЈАТИВИ.

Апликацијата нуди можност за:

Директна комуникација со локална самоуправа
Поврзување со сите корисници на мобилната апликација
Поврзување со социјалните медиуми
Апликацијата мЗаедница е дел од проектот “Вклучена младина за м-партиципација” е поддржан од Проектот на УСАИД за граѓанско учество, а го реализира Центарот за социјални иновации Блинк 42-21.

Овој проект е овозможен со поддршка од американскиот народ преку Агенцијата на САД за меѓународен развој (УСАИД) во рамките на проектот на УСАИД за Граѓанско учество. Содржината е одговорност на Блинк 42-21 и не ги изразува ставовите на УСАИД или Владата на Соединетите Американски Држави.
mZaednica is a mobile application that enables citizens to use their mobile phones to communicate with the local self-government and to influence the activities undertaken by the municipality. The application has three basic components:

APPLYING PROBLEMS,

PARTICIPATION OF PROPOSALS AND

COVERAGE OF CIVIC INITIATIVES.

The application offers the opportunity for:

Direct communication with the local self-government
Connect with all mobile application users
Connecting with social media
The mApplication program is part of the project "Inclusion of Youth for m-participation" is supported by the USAID Citizen Participation Project, and implemented by the Center for Social Innovation Blink 42-21.

This project was made possible with the support of the American people through the United States Agency for International Development (USAID) within the USAID Civil Participation Project. The content is the responsibility of Blink 42-21 and does not express the views of USAID or the Government of the United States of America.
Read more
Collapse
3.6
19 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Подобрување на корисничко искуство.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 10, 2019
Size
6.6M
Installs
500+
Current Version
1.0.12
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
BLINK 42-21
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.