BOBOscope

500+
Downloads
Content rating
Everyone 10+
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Merhaba,

Ben BOBO. Yayıncılık hayatıma, önce bir moda dergisi olarak başladım. Türkiye’de daha önceden hiç denenmemiş bir şeyi denedim ve hiçbir büyük yabancı şirket bağlantısı olmadan dünyanın en büyük moda dergilerine taş çıkartacak içeriklerimle, beni okuyan herkesi kendime aşık ettim. 2 yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde, bütün büyük kitapevlerinde ve süpermarket zincirlerinde okuyucularımla buluştum. Onlarca içerik üreticim, fotoğraf sanatçılarım, makyaj sanatçılarım, editörlerim ve tabii ki beni çok seven takipçilerim oldu. Aynı zamanda harika bir web sitesi ve uygulamaya da sahiptim. Gelgelelim hem bulunduğum coğrafyanın şartları hem de artık dünyanın basılı medyaya ilgisizliği, beni çok sevdiğim bir şeyi bırakmaya zorladı ve ben de pes etmektense, döneme ayak uydurup dijitalleştim.

Önce adımı değiştirdim. BOBO’nun yanına, araştırmak anlamına gelen “scope” kelimesini ekledim. Dijital dünyadaki bilgi kirliliğine bir dur demek gerektiğini çok iyi biliyordum, o yüzden bu saatten sonra “doğruyu, sadece doğruyu” söyleyeceğime söz vererek tüm konseptimi değiştirdim ve içerisine dünyaya dair her şeye bir cevap bulabileceğin bir dijital içerik platformu haline geldim.

Bugün nerdeyse 1 yaşındayım. Her gün yüzlerce yeni içerik eklenen platformumda şu an 7555 içerik bulunuyor. İçeriklerimin hepsi, çoğunluğu kadınlardan oluşan 50 kişilik bir ekibin elinden özenle seçiliyor ve incelenip çıkıyor. Bu ülkede ifade özgürlüğüyle ilgili büyük sıkıntılar yaşanırken benim editörlerim, her gün özellikle de “Kadın Kafası” başlığımın altında özgür yazılar yazıyor. Bir taraf tutmuyorum, çünkü sadece Atatürk’ün izinden gidiyorum ve bununla da gurur duyuyorum.

Amacım ne mi? Türkiye’de, hatta olursa bir gün globaldeki bilgi çöplüğünü yok etmek. Emsallerime yol göstermek ve en önemlisi ne yazık ki bugünlerde dünya genelinde çok azalan okuma ve yazma alışkanlıklarımızı geliştirmek.

Umarım beni tanıdığına sevinmişsindir, çünkü ben, yeni bir okuyucu daha kazandığım için çok mutluyum! Unutma, dünyadaki en güçlü şey bilgi ve biz doğru bilginin en güzel adresiyiz.

Aramıza hoş geldin!
Updated on
Jun 22, 2022

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
This app may collect these data types
Personal info
Data is encrypted in transit
You can request that data be deleted

What's new

BOBOscope mobil uygulaması yeniliklerle sürekli güncelleniyor. Bu sürümde yer alan değişiklikler şu şekildedir:
- Performans iyileştirmeleri yapıldı.