Boduroglu Otomotiv

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

BODUROĞLU OTOMOTİV San. ve Tic. Ltd. Şti. 1977 yılında otomotiv sektöründe ana ve yan sanayi firmaları ile yurt geneline yayılmış toptancı ve perakendeci firmalar için kauçuk ve kauçuk & metal parçalar üretmek için kurulmuştur.

1993 yılından itibaren G.B. markamız büyük oranda yurtiçi pazarına yönelik üretim yaptığımız ve yüksek pazar payına sahip olduğumuz ilk ve en yaygın ticari markamız olmuştur. Aynı yıllarda kurulan KRB Metal Rubber İthalat ve İhracat firması ile yurt dışına dahitap etmeye başlayan firmamız her geçen yıl kendini yenileyerek koşar adımlarla geleceğe ilerlemektedir.

Gerek ürün çeşitliliği, gerek üretim teknolojisi ve gerek kalitesi ile yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen firmamız tüm beklentilere cevap vermek adına 2012 yılı itibari ile GB Kauçuk Metal Plastik Ltd. Şti.’ni, FORBO Otomotiv Ltd. Şti.’ni, KRB İthalat İhracat Ltd. Şti. ve GB Hortum Sanayi Ltd. Şti.ni bünyesinde toplayarak BODUROĞLU GROUP haline gelmiştir.

BODUROĞLU GROUP bugün bulunduğu konum itibari ile 9000 m2 kapalı alan ve 150’yi aşkın kalifiye çalışanı ile tüm üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

BODUROĞLU GROUP üretiminde dünyanın en güvenilir markalarına sahip olmasına, yüksek kaliteli hammaddeleri, modern üretim teknikleri ve en gelişmiş CAD-CAM teknolojileri kullnarak tasarlanıp üretilen kalıplar ile buluşturmasına borçludur.

Bu bilincini geleceğe taşırken en etkin kalite sistemlerini firma politikası haline getirmiş olan kuruluşumuz ISO 9001:2008 Kalite Sistem Belgesine sahip olup, hammaddenin girişinden mamulün çıkışına ve müşteriye ulaşana kadar geçen süreci etkin bir şekilde izlemektedir.

Bünyesinde barındığı şirketler grubunun getirdiği sorumluluğun bilincinde olan firmamız siz değerli dostlarımızın ve çözüm ortaklarımızın desteğiyle daha da ileriye gitmeyi palanlamaktadır.

Geçen 37 yıl boyunca gösterdiğiniz ve geleek yıllar boyunca göstereceğiniz ilgi ve alakaya teşekkür ederiz.
BODUROĞLU Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Sti. In the automotive industry in 1977 and spread across the country with the main sub-contractors for wholesaler and retailer company was founded to produce rubber and plastic & metal parts.

Since 1993 andG.B. Our brand has been largely we did our first and most common trademark production for the domestic market and we have a high market share. Founded in the same year, our company started to dahitap KRB Metal Rubber Import and Export company is moving abroad with future increments are run by renewing itself every year.

Both product variety, production technology and our preferred company should need with the quality of domestically and abroad on behalf of GB to respond to all expectations as of 2012. Metal Plastic Rubber Ltd. Liability Company, FORBO Automotive Ltd. Co., the KRB Import Export Ltd. Sti. and GB Hose Industry Co., Ltd. BODUROĞLU gathered within Sti has become GROUP.

As of today the location where BODUROĞLU GROUP 9000 m2 closed area and more than 150 skilled employees and carries out all production in-house.

BODUROĞLU GROUP production in the world's most trusted brands to have high-quality raw materials, modern production techniques and the thermostat using advanced CAD-CAM technology owes designed and manufactured to meet the molds.

Our organization, this has made the most effective quality systems company policy while moving into the future awareness of ISO 9001: 2008 Quality System Certificate, to finished products output from the input of raw materials and until it reaches the customer the process is followed effectively.

Being aware of the responsibilities within the group of companies, our company brought by the bar, which are planned to go even further with the support of our esteemed friend and solution partners.

You have shown over the past 37 years, and we appreciate your interest and concern you showed throughout geleek year.
Read more
5.0
8 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Arama özelliği güncellendi ve daha esnek bir arama modeli tasarlandı.
- Kimi hatalar düzeltildi.
Read more

Additional Information

Updated
January 8, 2015
Size
2.1M
Installs
100+
Current Version
1.0
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Unrated
Warning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.
Permissions
Offered By
Boduroglu Otomotiv
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.