Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Filli Boya Mimar Benim Uygulaması ile projelerinizin mimarı siz olun...
• Doğrudan Pazarlama 2012 Ödülleri'nde En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması kategorisinde ödül aldı.
• Hollandalı mobil uygulama ölçümleme firması DISTMO’nun raporuna göre; Android cihazlarda “Eğlence” kategorisinde 2. sırada yer alan Mimar Benim, iPad’lerde “En Çok İndirilen 10 Eğlence Uygulaması” kategorisinde de 6. sırada yerini aldı.
• MMA Türkiye ve Digital Age anketlerine göre “En Dikkat Çekenler” listesi dekorasyon kategorisinde ise ilk 5’de yer aldı.
1. Filli Boya Mimar Benim renklendirme modülü, ışık ve gölgelendirme esas alınarak ve optimum şekilde rengin fotoğraf üzerinde etkisini gösterecek şekilde hazırlanmıştır.
2. Renklerin yüzeylerdeki durumu için, en yakın Filli Boya bayisinde kartelaları incelemeniz ve numune boya yaptırmanız önerilir.
3. Koyu alt zeminler üzerine açık renk uygulamak istediğinizde renk sapmaları ile karşılaşabilirsiniz, en gerçekçi sonuç için açık renk alt zeminler üzerinde renkleri değerlendirmeniz önerilir.
4. Mekan ve objeler aynı renkte ise boyama işlemi seçildiğinde tüm yüzeyler boyanabilir, bu durumda "silme" işlemi kullanılarak boyanmasını istemediğiniz obje ve yüzeylerdeki renkleri silebilirsiniz.
5. Renk, ışık, mekan ve yüzeye göre oldukça farklılık gösterebilir. Program bilgi amaçlı olup, profesyonel bir mimari ve renklendirme programı olarak değerlendirilmemelidir.

Yenilikler
- Yepyeni bir tasarım ve kullanıcı deneyimi
- Boyama yaptığınız mekanları Proje olarak kaydedip daha sonra üzerinde çalışmaya devam edebilme imkanı
- Mekanları Filli Boya renkleri ile boyamak için ihtiyacınız olan miktarı hesaplamak için kullanabileceğiniz ‘Kolay Boya Hesabı’ Modülü
- (Android) Projelerinizi Google Cloud Print ile yazdırabilme imkanı
- Boyama performansında ve renk uyumunda iyileştirmeler
- Boyama ekranında gerçekleştirdiğiniz adımları geri alma özelliği
- Yenilenmiş Kartela düzeni ve en son Filli Boya Trendleri
- Şimdi Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olmak üzere 4 dilde ve 16 Ülkede yayında!
NOT: Uygulama dili cihazınızın kullandığı dile göre belirlenmektedir.
Fill with the Paint Architect My Application Be the first architect of the project ...
• Direct Marketing 2012 Award for Best Mobile / Smart Device Application received the award in the category.
• Dutch mobile applications company DistMon metering according to the report; On Android devices "Entertainment" takes 2nd place in the category Architects me, the iPad "10 Most Downloaded Entertainment Application" took place in the category of 6.
• According to the survey MMA Turkey and the Digital Age "The Notables" list in the category of Interior took part in the first five.
1 Filli Boya Architect My coloring module, light and color shading and optimally based on the photo is intended to show the effect.
2 colors to the surface of the situation in the nearest Filli Boya examine and sample paint swatches at the dealership will be offered.
3 When you want to apply light colors on dark substrates may encounter chromatic aberration, light colors for the most realistic results, it is recommended to evaluate the color on the lower floors.
4 is the same color space and objects is selected, all surfaces can be painted painting process, in this case "delete" using the process of painting and surface colors in the object that you want to delete it.
5 color, light, space, and may vary considerably according to the surface. Program information purposes and should not be considered a professional architectural and coloring program.

Innovations
- A brand new design and user experience
- Paint your local save and continue working on the project as it enables
- Place the fill color with the paint you need to paint you can use to calculate the amount of 'Easy Paint Account' Module
- (Android) to project the possibility to print with Google Cloud Print
- Paint and color harmony in performance improvements in
- Painting the steps on the screen to perform the rollback feature
- Refurbished Chart layout and the latest Filli Boya Trends
- Now in Turkish, English, Russian and Arabic languages ​​and 16 countries, including four in the air!
NOTE: The application uses your device's language is determined by language.
Read more
Collapse
2.7
2,030 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Android 9 desteği getirildi.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 1, 2019
Size
77M
Installs
100,000+
Current Version
4.1.8
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
BETEK BOYA VE KIMYA SANAYI A S
Developer
Zümrütevler Mahallesi, Maltepe, Ural Sk. No:38, 34852 Maltepe/İstanbul
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.