Bride Advisor

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Bride Advisor je svatební aplikace, která se stane pravou rukou pro nevěsty, jež si chtějí naplánovat svůj svatební den samy.

Vytvořili jsme algoritmus, který uzpůsobí harmonogram svatebních příprav podle termínu samotné svatby. Svatební úkoly se pak pomocí úkolníčku připomínají – tak, aby celé přípravy běžely hladce a v den svatby se vše obešlo bez komplikací a stresu. U každého úkolu nevěstu informujeme a inspirujeme, díky odkazům na aktuální články o daných tématech přímo ze svatebního magazínu SvatebníBlog.cz.

Každá příprava s sebou nese vyhledání správného dodavatele, ať už má zajišťovat nějaký servis nebo produkt. Abychom i v tomto směru byli nevěstám nápomocni, propojili jsme jejich harmonogram příprav s databází svatebních dodavatelů. Zadáním lokace a typu požadované služby/produktu si nevěsta může vybrat jakéhokoliv dodavatele, který jí bude vyhovovat, a napřímo jej kontaktovat. Tímto se aplikace stává průkopníkem mezi svatebními dodavateli napříč celou Českou republikou.

V neposlední řadě Bride Advisor drží na uzdě svatební rozpočet, který si nevěsta vypočítá díky svatební kalkulačce přímo v aplikaci. Takto má neustálý přehled o limitu svých financí.
Bride Advisor is a wedding app that will become the right hand for brides who want to plan their wedding day alone.

We have created an algorithm that will adjust the schedule of wedding preparations according to the date of the wedding itself. Wedding tasks are then reminiscent of a toy - so that the preparations run smoothly, and on the wedding day everything has gone without complications and stress. We inform and inspire each bride's task, thanks to links to current articles about the topics from the wedding magazine SvatebníBlog.cz.

Each preparation carries a search for the right vendor, whether to provide a service or product. In order to assist the brides in this direction, we have linked their schedule with the wedding vendor database. By entering the location and type of service / product you want, the bride can choose any vendor that suits it and contact it directly. This makes application a pioneer among wedding vendors across the Czech Republic.

Last but not least, Bride Advisor keeps the bridal budget the bride calculates with the wedding calculator directly in the app. This way he has a constant overview of the limits of his finances.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

První vydání aplikace.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 17, 2019
Size
13M
Installs
500+
Current Version
1.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
SvatebníBlog.cz
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.