Radyo Meyhane: Modern Zamanların Meyhane Radyosu

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Radyo Meyhane olarak her türlü sohbete, sofraya, mekana ve ortama eşlik eden Modern Meyhane Müziklerini sınırsız, kesintisiz ve de reklamsız olarak sana getirdik!

► KESİNTİSİZ MÜZİK KEYFİ
Sürekli yanı başında; bazen neşe'ye bazen keder'e bazen tek'liğie bazen kalabalık'lara eşlik ederken aslında her anına ortak olmak için harekete geçtik ve sana Radyo Meyhane'yi getirdik. Müslüm Gürses’ten günümüz Pop şarkılarına; Neşet Baba'dan Müzeyyen Senar’a Modern Meyhane müziklerini indir, her yerde reklamsız, sınırsız ve kesintisiz olarak cep telefonundan dinle.

► TÜM MÜZİK KATEGORİLERİNDEN SEÇME ŞARKILAR
Radyo Meyhane ile o asla vazgeçilmeyen Arabesk ve Türk Sanat müziği şarkılarını hem orijinal hem de farklı lezzetteki cover yorumları ile dinleyebilirsin. Aynı zamanda ismi şarkı sözü gibi olan yeni grupların en içe işleyen hareketli ve duygusal şarkılarını, Pop müziklerin sofralara ve sohbetlere eşlik eden en özel yorumlarını ve birçok farklı müzik kategorisinin içkilere eşlik eden baharatlı tınılarını da bir arada bulabileceğin, dinlerken bir uçtan uca savrulup "buraya da nasıl geldik, ne güzel oldu" diyeceğin bir radyo yaptık senin için. Unutulamayacak bir Türkü duyarsan da şaşırma, hepsi bizim için, hepsi birbirinden güzel.

► ÜCRETSİZ RADYO DİNLE
Şarkılara sınır koymak olmazdı; radyomuzda müziği senin için sınırsız yaptık. Dinlerken kendine ve arkadaşlarına dal diye reklamları aramıza almadık. Çeşitli türleri Modern Meyhane konsepti ile harmanladık. Bazen hep duyduğun bir şarkıyı ama bazen de bilmediğin ama kendini dinleten bir şarkıyı çalacağız sana. Seni en beklenmedik şekilde en unutulmaz anlarına götürmek için. Kendini kaybedeceğin, kaybolacağın, duygulara anılara ve hayallere dalacağın bir radyo yaptık, senin için. Sen orda kaybol diye, sen orda kendini bul diye, sen orda müzikle çoğal diye. Çoğu zaman çalan şarkı, “Ah be!” dedirtecek; ne çalarsa çalsın Radyo Meyhane her ortama her ana eşlik edecek. Uygulamayı indir, sınırsız müzik keyfine hemen başla.

► REKLAMSIZ RADYO PLATFORMU
Müziğin keyfini reklamlara kurban etmedik. Her mecrada bizi takip eden reklamlar burada yok. Reklamsız müzik dinlemek hayal değil, burada gerçek. Uygulama içi satın alımlar gözükse de telaşlanma, bu sadece -eğer istersen- bahşiş bırakman için. Reklamsız ve kesintisiz müzik keyfin ücretsiz. Uygulamayı indirmek ücretsiz; 7 gün 24 saat müzik ücretsiz. Bazen biz de gerçek olduğuna inanamıyoruz.

► ÖZENLE SEÇİLMİŞ ŞARKILAR
Sen playlist'lerde uğraşma, liste bitince neye geçeceğini düşünme diye, biz çok çalıştık. Radyo Meyhane liste derdinden sıradaki ne olsun derdinden kurtulman için müzik direktörlerimiz günün saatine ve ritmine uygun müzik seçimlerini özenle yaptı. Ruhu satılık olmayan Radyo Meyhane ile reklamsız müzik keyfi hep seninle. Yemeklere, yolculuklara, arkadaş ortamlarına ve bazen tek başına kaldığında, kesintisiz şarkılarıyla sana eşlik edebilecek yoldaş bir radyo. Bir radyodan çok daha fazlası değil, olması gereken radyo.

► ŞARKI İSTE VE PAYLAŞ
Sosyal Medya hususunda bir ünlü değiliz belki ama bizim de güzel paylaşımlarımız var. Twitter’da Elon Musk kadar ünlü olamadık henüz ama bu konuda ona rakibiz. Uygulamamız her telefona uygun şekilde var, biz kullandığın telefona göre seni ayırmıyoruz. Sonuçta her ortamın müziklerini sınırsız çalıyoruz diyoruz. Uygulamayı indirdiğinde ise sana dolambaçlı yollardan değil kendimiz kadar sade bir ekrandan kesintisiz müzik ile eşlik ediyoruz. Radyonun vazgeçilmezi olan ‘sıradaki şarkı sana gelsin' tadında “Şarkı İste” butonuyla peçeteye yazar gibi şarkı istemene de tamamdır diyoruz. Aç, istediğin gibi dinle, saat ayarını yap, olur da uyuya kalırsın, işin çıkar, “Susacağımız zamanı da biliriz” diyerek belirlediğin saatte kapanışımızı da yapıyoruz. Dinlediğin şarkıyı sosyal medyada duyurmak istersen paylaş butonu ile istediğin mecrada da paylaşabiliyorsun. Bir kuş sütümüz eksik özetle, ileride onu da eklemeyi düşünüyoruz.
As Radyo Meyhane, we have brought you Modern Meyhane Music, which accompanies all kinds of conversations, tables, places and environments, unlimited, uninterrupted and without advertising!

► UNINTERRUPTED MUSIC ENJOYMENT
Always beside you; While accompanying sometimes joy, sometimes grief, sometimes singleness, sometimes crowds, we actually took action to share every moment and brought you Radio Meyhane. From Müslüm Gürses to contemporary Pop songs; Download Modern Meyhane music from Neşet Baba to Müzeyyen Senar, listen without advertisements, unlimited and uninterrupted on your mobile phone everywhere.

► SELECTING SONGS FROM ALL MUSIC CATEGORIES
With Radyo Meyhane, you can listen to the indispensable Arabesque and Turkish Art music songs with cover interpretations of both original and different tastes. At the same time, you can find the most intricate and emotional songs of the new bands whose names are like lyrics, the most special interpretations of Pop music that accompany the tables and conversations, and the spicy tunes of many different music categories accompanying the drinks. We made a radio for you to say "How did we come, how beautiful it was". Don't be surprised if you hear an unforgettable Turk, all of them are beautiful for us.

► LISTEN TO FREE RADIO
There would be no limits on songs; We made unlimited music for you on our radio. While we were listening, we did not take advertisements to catch yourself and your friends. We blended various types with the concept of Modern Meyhane. Sometimes we'll play a song you've always heard, but sometimes a song that you don't know but makes you listen to yourself. To take you to your most unforgettable moments in the most unexpected way. We made a radio for you where you will lose yourself, get lost, you will dive into emotions, memories and dreams. For you to get lost there, for you to find yourself there, for you to multiply with music there. The song played most of the time, "Ah!" will make you say; whatever it plays, Radyo Meyhane will accompany every occasion, every moment. Download the application, start your unlimited music enjoyment right away.

► ADS-FREE RADIO PLATFORM
We did not sacrifice the pleasure of music to commercials. There are no advertisements that follow us in every channel. Listening to music without ads is not a dream, it is real here. Although in-app purchases appear, don't worry, it's just for you to tip, if you want. Enjoy uninterrupted music free of charge. The application is free to download; Free music 24 hours a day, 7 days a week. Sometimes we can't believe it's real either.

► CAREFULLY SELECTED SONGS
We worked hard so that you don't mess around with the playlists, don't think about what will happen when the list is over. Our music directors carefully selected the music in accordance with the time and rhythm of the day in order to get rid of the trouble of what's next from the Radio Meyhane list. Ad-free music enjoyment is always with you with Radyo Meyhane whose soul is not for sale. A companion radio that can accompany you to meals, travels, friendships and sometimes when you are alone, with its uninterrupted songs. More than just a radio, it's the radio that should be.

► REQUEST A SONG AND SHARE
We may not be a celebrity in Social Media, but we also have good posts. We haven't been as famous as Elon Musk on Twitter yet, but we rival him in this regard. Our application is suitable for every phone, we do not separate you according to the phone you use. As a result, we say that we play the music of every medium without limits. When you download the application, we accompany you with uninterrupted music from a screen that is as simple as ourselves, not in roundabout ways. With the “Ask for Song” button in the flavor of next song will come to you ', which is an indispensable part of the radio, we say okay to ask for a song as if you were writing on a napkin. Open, listen as you like, set the clock, you will fall asleep, you will get the job, we do our closing at the time you set by saying "We know when we will be silent". If you want to announce the song you listen to on social media, you can share it on any medium with the share button. We have a bird milk incomplete summary, we are considering adding it in the future.
Read more
Collapse
4.5
8 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
April 2, 2021
Size
30M
Installs
1,000+
Current Version
2.6
Requires Android
5.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 per item
Permissions
Offered By
SA GLOBAL IT SOLUTIONS LTD
Developer
Levent, Krizantem Sk. No:86, 34330 Beşiktaş/İstanbul
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.