Radyo App - Tüm Radyolar - Canlı Radyo Dinle

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Radyo App Uygulaması Nedir?

Teknoloji çağına geldiğimiz bu dönmelerde her şey gibi radyo indir ve dinlemek de artık cebimize girmiş durumda. Telefondan canlı radyolar dinlemek isteyen kişiler Radyo App uygulaması ile müzik ihtiyaçlarını giderebilirler. Radyo App içerisinde binlerce radyo kanalının bulunduğu bir uygulamadır. Bu uygulama ile insanlar istediği kültürden ve türden müziklere ulaşabilirler. Radyo App uygulamasında radyo kanalları kategorilere ayrılmış bu sayede dinleyiciler istedikleri müzik kanallarını rahatlıkla bulabilmektedir.

Uygulama içinde kategorilere ayrılan kanallar aynı zamanda kendi içinde de bir grup oluşturmaktadır. Uygulamanın şehir özelliği kısa yolunda kullanıcılar ücretsiz bir şekilde bütün şehir radyo kanallarına ulaşabilmektedir. Kullanıcıların tüm radyo kanallarını bir arada bulabilecekleri gibi müzik türlerine göre kanalları da bulabilirler. Birçok dile ait radyo kanalının bulunduğu uygulamada geçmişten geleceğe müzikler yer alıyor.

Canlı radyo dinle kategorisinde dinlediği radyo kanallarını tekrar kolay bir şekilde bulmak isteyenler müziklerini ya da kanallarını bu uygulamada favorilere ekleyebilirler. Böylelikle tekrar ulaşmak istedikleri kanalları bir tık ile bulabilirler. Kullanımının çok basit olması radyo app kullanıcı sayısını her geçen gün artırarak, uygulamayı cazip hale getirmektedir.

Canlı Radyo İndir İçin Radyo App

Play store üzerinden birçok radyo uygulaması indirmek mümkün. Ancak bu uygulamaları indirirken bazı özelliklere dikkat etmekte fayda var. Uygulamanın telefonda kapladığı alan çok önemlidir. Çoğu kullanıcı telefonlarda fazla yer kaplayan uygulamaları tercih etmiyor. İşte hem müzik dinlemek hem de telefonunda az yer kaplayacak radyo indir uygulaması Radyo App'tir. Çünkü bu uygulama telefonlarda minimum yer kaplayarak kullanıcılarına zevkli müzik anları yaşatmaktadır.

Ücretsiz canlı radyo dinle hakkında insanlar birçok araştırma yapıp uygulama bulmaya çalışıyor. Bu soruna çözüm olan tek uygulama Radyo App dinleyicilerine aynı anda hem ücretsiz hem de canlı müzik keyfi yaşatmaktadır. Yüzde yüz ücretsiz radyo dinleme uygulaması bu sebepten kullanıcıları tarafından çok seviliyor.

Neden Radyo App?

Kendi içerisinde özgün ve pratik bir tasarıma sahip olması açısından radyo dinle kategorisinde üst sırada yer alan uygulama kullanıcısına istediği her türlü hizmeti veriyor. Uygulamada bulunan gece modu ekstra bir seçenek olmasının yanında uygulamanın ışıksız ortamlarda kullanımını kolaylaştırıyor. Uygulamada öne planda kendini gösteren ve kullanıcılar tarafından sevilen bir diğer özellik ise temalar bölümü. Bu bölüm sayesinde kullanıcılar kendileri için özel tasarlanmış bir arka plan rengi ve teması elde edebiliyorlar.

Hemen canlı radyo indir için çok özel bir uygulama olan Radyo App arka planda müzik dinleme imkanı veriyor. Kısacası bu uygulamada müzik dinlerken başka uygulamaları kullanmakta hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Yine arka planda radyo kanalını veya hangi kategoride müzik dinleniyorsa o kategoriyi değiştirme imkanı veriyor. Ayrıca uygulama içinde istenilen saatte ve günde hangi radyo kanalı dinlenmek isteniyorsa o kanal için bir alarm oluşturmakta mümkün. Radyo App uygulamasının bir diğer önemli özelliği ise kullanıcısını zorlayıcı herhangi bir kayıt istememesidir. Uygulamayı kullanmak için Play Store'dan ücretsiz bir şekilde indirmek ve hemen ardından açmak yeterlidir.

Radyo App ile 1000'in üzerinde ücretsiz Türkçe radyo istasyonunu dinleyin, işte bunlardan bazıları:

♥ Radyo Fenomen
♥ Kral Pop
♥ Virgin Radio Türkiye
♥ Kral Fm
♥ Alem FM
♥ Seymen FM
♥ Süper FM
♥ Metro FM
♥ Best FM
♥ Powertürk FM
♥ Turku FM Radyo
♥ Slow Radyo
♥ Radyo 7
♥ Türkü Radyo
♥ Arabesk Alemi
♥ Arabesk Damar FM
♥ Damar Türk 34
♥ Slow Türk
♥ Aşk FM
♥ NTV Radyo
♥ Show Radyo
♥ Ask FM Turkiye
♥ Number One FM
♥ Power FM
♥ Radyo Viva

Canlı ve ücretsiz dinlemek için diğer birçok radyolar!
What is a Radio App?

In this era of technology, like everything else, download radio and listen is now in our pocket. People who want to listen to live radios from their phone can meet their music needs with the Radio App application. Radio App is an application that contains thousands of radio channels. With this application, people can access music of any culture and genre they want. In the Radio App application, radio channels are divided into categories, so listeners can easily find the music channels they want.

Channels divided into categories within the application also form a group within themselves. On the shortcut of the city feature of the application, users can access all city radio channels for free. Users can find all radio channels together as well as channels according to music genres. The application, which has radio channels belonging to many languages, includes music from the past to the future.

Those who want to find the radio channels they listen to easily again in the category of Listen to live radio can add their music or channels to their favorites in this application. This way, they can find the channels they want to access again with one click. The fact that it is very simple to use makes radio app users increasing day by day, making the application attractive.

Radio App For Live Radio Download

It is possible to download many radio applications from the Play store. However, it is useful to pay attention to some features while downloading these applications. The space the application takes up on the phone is very important. Most users do not prefer applications that take up much space on their phones. Here is the Radio App, which is a radio download application that will both listen to music and take up little space on your phone. Because this application takes a minimum of space on the phones and gives its users enjoyable music moments.

About listen to free live radio, people do a lot of research and try to find applications. The only application that is the solution to this problem, Radio App offers its listeners the pleasure of both free and live music at the same time. One hundred percent free radio listening application is so loved by its users for this reason.

Why Radio App?

In terms of having an original and practical design in itself, the application, which is at the top of the listen to radio category, provides all kinds of services to its user. The night mode in the application is an extra option, making it easier to use the application in non-light environments. Another feature that stands out in the foreground in the application and is loved by the users is the themes section. Thanks to this section, users can get a background color and theme specially designed for them.

Radyo App, which is a very special application for download live radio , now allows you to listen to music in the background. In short, there is no problem in using other applications while listening to music in this application. It also allows you to change the radio channel or the category in which the music is played in the background. In addition, it is possible to create an alarm for which radio channel is desired to be listened to at the desired time and day within the application. Another important feature of the Radio App application is that it does not require any compelling registration for its user. To use the application, simply download it for free from the Play Store and then open it immediately.

Listen to over 1000 free Turkish radio stations with Radyo App, here are some of them:

♥ Radio Phenomenon
♥ King Pop
♥ Virgin Radio Turkey
♥ King Fm
♥ Alem FM
♥ Seymen FM
♥ Super FM
♥ Metro FM
♥ Best FM
♥ Powerturk FM
♥ Turku FM Radio
♥ Slow Radio
♥ Radio 7
♥ Turkish Radio
♥ Arabesque World
♥ Arabesk Damar FM
♥ Damar Turk 34
♥ Slow Türk
♥ Love FM
♥ NTV Radio
♥ Show Radio
♥ Love FM Turkey
♥ Number One FM
♥ Power FM
♥ Radio Viva

Many other radios to listen live and for free!
Read more
Collapse
4.8
1,026 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Uygulama içerisinde tüm temalar değiştirildi ve yeni tasarım yüzü ile
Perfonmans iyileştirme yapıldı
Radyolar güncellendi
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 11, 2020
Size
14M
Installs
10,000+
Current Version
1.0.8
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
İsmail Dikmen
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.