Meteo - Teplárna ČB 2.0

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nově jsou nyní k dispozici informace ze tří profesionálních meteostanic rozmístěných v Českých Budějovicích a okolí. Kromě teploty můžete vidět i další veličiny, jako je tlak, vlhkost, UV záření a další.
Historický vývoj hodnot můžete sledovat v přehledných denních, týdenních, měsíčních a ročních grafech.
Aplikace nabízí i přehled minimálních a maximálních hodnot všech měřených veličin.
Textová předpověď na sedm dní dopředu vám napoví, jak bude. Výpočet na základě matematického modelu probíhá přímo v teplárně.

Kromě informací o počasí aplikace nabízí také úchvatné pohledy na město České Budějovice z kamer umístěných na komíně teplárny.

V aplikaci najdete informace o případných poruchách, opravách, odstávkách a dalších příčinách přerušení dodávek tepla a teplé vody.

Vyzkoušejte naši aplikaci - nenechte se zaskočit počasím a buďte v obraze!
Newly currently available information of three professional weather stations deployed in the Czech Budejovice and surroundings. In addition, you can see temperature and other variables, such as pressure, humidity, UV radiation, and more.
Historical development of values, you can watch arranged daily, weekly, monthly and yearly graphs.
The application also offers an overview of the minimum and maximum values ​​of measured quantities.
Text prediction for seven days ahead will tell you how. A calculation based on a mathematical model takes place directly at the plant.

Besides information on weather app also offers breathtaking views of the city Czech Budejovice from cameras mounted on the chimney plant.

In the app you will find information about possible faults, repairs, shutdowns and other causes disruption of supply heat and hot water.

Try our app - do not be caught by the weather and be in the picture!
Read more
Collapse
4.5
11 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Přidána meteostanice na Kleti.
Přidána nová kamera z komínu Novohradská.
Oprava drobných chyb.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 6, 2018
Size
10M
Installs
500+
Current Version
1.0.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Teplárna České Budějovice, a. s.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.