Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на француски (Франција)

Avec l’application Android du Journal du Centre, accédez à toute l'actualité en direct : actus locales, informations nationales, internationales et sportives.... Retrouvez en continu et en images toute l’actualité de la Nièvre et de la région Bourgogne.

- Une couverture complète de l'information régionale, nationale et internationale : actualité, politique, sports, économie, people, insolite...
- Personnalisez votre application en choisissant vos communes et rubriques préférées.
- Partagez vos articles préférés par mail ou sur les réseaux sociaux directement depuis l’application.
- Ergonomie et navigation moderne et fluide : passez d’une rubrique ou d’un article à l’autre très facilement en balayant l’écran, adaptez la taille du texte à votre convenance, agrandissez les photos…
- Commentez et réagissez aux articles
- Diffusion des principaux « lives » sportifs
- En images : consultez les diaporama photos et les vidéos
- Fonction témoin reporter : envoyez vos photos et vidéos à la rédaction
- Moteur de recherche intégré
- Compatibilité Chromecast : consultez les photos et les vidéos des articles sur votre télévision

Principales zones couvertes par l’application : Région Bourgogne et département de la Nièvre

Principales villes couvertes par l’application : Nevers, Varennes-Vauzelles, Decize, Clamecy, Cosne-sur-Loire, La Charité sur Loire, Chateau-Chinon

Principaux Sports couverts par l’application : Rugby (Uson Rugby Plus), Football, Basket (La Charité Basket), Handball, Athlétisme, Cyclisme, Auto/Moto (Magny-Cours)…

Principales rubriques couvertes par l’application : France, Monde, National, Faits divers, International, Politique, Économie, Insolite, People, Multimédia, Santé…
Со Андроид апликација на весник на Центарот, на сите вести во живо: локални вести национален вести, меѓународни и спорт .... Најди ги сликите континуирано и вести од Nièvre и Бургундија регионот .

- Комплетна покриеност на регионалните вести, национални и меѓународни: вести, политика, спорт, економија, луѓе, чуден ...
- Персонализација на Вашата апликација со избирање на омилени и заеднички вашиот теми.
- Споделете ги омилените статии преку е-мејл или на социјалните мрежи директно од апликацијата.
- Ергономски и модерен, навигација течност: прескокнете еден дел или член на друг многу лесно, со поминување на екранот, се прилагоди на големината на текстот на Вашите потреби, зголемување на фотографии ...
- Коментар и да реагираат на статии
- Ширење на главните "живее" спорт
- Во слики: видите слајдшоуто фотографии и видео клипови
- Индикатор Функција Види: испраќате фотографии и видеа до уредникот
- Интегриран пребарувач
- Chromecast Компатибилност: видите слики и видеа на вашиот телевизор статии

Клучни области опфатени со пријавата: Бургундија Регион и Nièvre оддел

Поголемите градови опфатени со пријавата: Nevers, Варан-Vauzelles, Decize, Clamecy Cosne-sur-Loire, La Charite Sur Loire, Шато Шинон-

Големи спортски опфатени со пријавата: Rugby (рагби Усон Плус), Фудбал, Кошарка (Кошарка добротворни цели), ракомет, атлетика, велосипедизам, Авто / Мото (Magny-Cours) ...

Главни теми се опфатени со пријавата: Франција, Свет, национална, Спот Вести, меѓународна, политика, економија, необични, Луѓе, Мултимедија, здравство ...
Прочитајте повеќе
4,2
Вкупно 705
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

2.9.6 et 2.9.5 :
- Correction des notifications sur Android 8
2.9 :
- Vous pouvez désormais envoyer des messages à la rédaction sans photo ou vidéo (témoin reporter)
- Correction du chargement d'un article lors de la sélection d'une notification
- Correction du chargement de certains articles connexes
- Corrections et améliorations diverses
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
25 септември 2018
Големина
8,7M
Инсталации
10.000+
Тековна верзија
2.9.6
Потребен е Android
4.1 и понова
Оцена на содржината
Интерактивни елементи
Корисничка интеракција
Понудено од
Centre France Communication
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.