Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

1990'lı yılların başlarında; İstanbul, Ankara ve İzmir'in yanında, Anadolu'nun ekonomik yönden sivrilmeye, adından sıkça söz ettirmeye başlayan Gaziantep, Denizli, Adana, Bursa gibi şehirlerimizdeki genç, dinamik, ülkesini seven, vatanına ve milletine sevdalı GENÇ İŞ ADAMLARIMIZ, bir araya gelerek, "öncelikle, arkadaşlarının, kendi şehirlerinin ve daha sonra, ülkelerinin sorunlarının çözümünde etkili olmak, aralarında iş birliğini, yardımlaşmayı, ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek, şehrinde, ülke genelinde söz sahibi olmak, sivil toplumun doğası gereği iktidarlar üzerinde baskı unsuru olmak maksadıyla" GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEKLERİ'ni (GİAD'ları) kurmuşlardır.

Sivil toplum kuruluşlarının, iktidar üzerinde etkili olabilmeleri, kamuoyunu etkileyebilmeleri, yerel ve ulusal problemlere çözüm olabilmeleri, her zaman olmasa da genellikle, sayısal ve nitelik bakımından çok sayıda üyeye ve iyi bir organizasyona, teşkilatlanmaya sahip olmaları ile doğru orantılıdır.
Genç İş Adamları Dernekleri (GİAD) de bu düşünceden hareketle, çok haklı bir şekilde, zamanın yasal mevzuatı, Dernekler Kanunu birleşmeye, federasyon ve konfederasyon kurmaya imkân vermediği için, öncelikle, Ocak 1992'de Bursa'da bir araya gelerek, TÜGİK'i oluşturmaya karar vermişlerdir.

TÜGİK'in tarihinde, en önemli dönem hiç şüphesiz vakıf olarak teşkilatlanmaya başladığı dönemdir. Genç İş Adamları, yasalar imkân vermediği için konfederasyon kuramadıklarından, 10 Kasım 1998 tarihinde Melih Mekik, H. Cüneyt Karagülle, A. Nejat Koçer, İbrahim Demireren, H. Ethem Germiyanoğlu, Rafet Balkaroğlu ve Dr. Erhan Yaşar kuruculuğunda Türk Genç İş Adamları Vakfı’nı oluşturarak, ulusal çapta örgütlenme konusunda önemli bir olaya imza atmışlardır.

2000'li yıllarda Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakereleri sürecinin başlamasıyla birlikte, Medeni Kanun ve Dernekler Kanunu’na bağlı olarak yönetmeliklerde yapılan değişikliklerle, önce bölgesel federasyonları daha sonra da Sayın Erhan Özmen başkanlığında, 3 Eylül 2004 tarihinde Ankara'da Türkiye'nin ilk iş adamları konfederasyonu olan Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu TÜGİK'i kurmuşlardır. Böylece, TÜGİK, halen ülkemizde faaliyet gösteren diğer iş adamı konfederasyonlarının kurulmasında da cesaretlendirici bir rol oynamıştır.

TÜGİK, 15 yıllık birikimin sonucunda, son yıllarda kamuoyunda çok daha sesi duyulan, sözüne değer verilen, basında görüşleri dikkate alınan, iktidar ve muhalefet üzerinde etkili, kurumsallaşmasını, bir sivil toplum kuruluşunda ne kadar gerçekleştirilebilirse azami derecede gerçekleştirmiş, üyelerinin önemli bir kısmıyla elektronik ortamda iletişim kurabilen, sürekli olarak gündemi oluşturucu faaliyetler gerçekleştirebilen, sürekli hedeflerini yenileyen, hizmet içi eğitimlerle üyeleri ve çalışanları arasında kurum kültürünü, aidiyet duygusunu geliştirmeye çalışan, önemli yurt dışı faaliyetlere imza atan, her faaliyetini VİZYONER bir yaklaşımla planlayan, sürekli gelişen ve teşkilatlanmasını artıran bir iş adamı konfederasyonu haline gelmiştir.

TÜGİK, kuruluş amacına uygun olarak, sadece, iş adamlarının ekonomik beklentilerine cevap vermekle kalmamakta, sosyal sorumluluk anlayışının gereği olarak, toplumsal destek faaliyetlerine de önem vermekte ve her fırsatta bu tür faaliyetleri yerine getirmektedir. Türkiye'deki sivil toplum kültürünün gelişmesine paralel olarak, TÜGİK, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkesi ve milletinin sorunlarına çözümler üretecek kabiliyette ve azimde bir teşkilattır.
In the early 1990s; Istanbul, Ankara and Izmir, as well as the economic point of Anatolia, the name began to speak frequently, Gaziantep, Denizli, Adana, Bursa, young, dynamic, country-loving, loving his country and nation, our young business people, coming together, " First, to be effective in the solution of the problems of their friends, their cities and their countries, to develop cooperation, cooperation, economic, social and cultural relations, to have a voice in the city, to have a voice in the country, to be an element of pressure on the governments by the nature of civil society. They have established Business Assemblies Associations (GİADs).

It is directly proportional to the fact that non-governmental organizations have the power to influence the public, influence the public opinion, and solve the local and national problems.
Young Businessmen Associations (GİAD), based on this idea, very rightly, the legal legislation of the time, the Association Law to unite, to establish a federation and confederation did not allow, firstly, in January 1992 in Bursa to create a TÜGİK they decided.

The most important period in the history of TÜGİK is undoubtedly the period when it started to be organized as a foundation. As Young Businessmen could not establish a confederation because they did not allow the law, on 10 November 1998, Melih Mekik, H. Cüneyt Karagülle, A. Nejat Koçer, İbrahim Demireren, H. Ethem Germiyanoğlu, Rafet Balkaroğlu and Dr. Erhan Yaşar was the founder of the Turkish Young Businessmen Foundation and founded an important event on national organization.

In the 2000s with the start of Turkey's EU membership negotiations process, the Civil Code and Associations with the changes made in the regulations, depending on the Code, before the regional federations then Mr. Prof. Erhan Ozmen presidency of Turkey in Ankara on 3 September 2004 the first confederation of businessmen who have established tugii Turkey Young businessmen Confederation. Thus, TÜGİK has played an encouraging role in the establishment of other businessman confederations operating in our country.

As a result of 15 years of accumulation, TÜGİK has achieved a higher level of public awareness in recent years, has taken its word into consideration, considered its opinions in the press, has an influence on the government and the opposition, and its institutionalization has been realized to the maximum extent possible in a non-governmental organization. a businessman who is able to establish, continuously develops agenda activities, renews its goals continuously, tries to improve the corporate culture, the sense of belonging among its members and employees through in-service trainings, signifies significant overseas activities, plans each activity with a VISIONER approach, continuously develops and increases its organization. has become a confederation.

In accordance with its purpose of establishment, TÜGİK not only responds to the economic expectations of businessmen, but also pays attention to social support activities as a requirement of its social responsibility approach and fulfills such activities at every opportunity. Parallel to the development of a civil society culture in Turkey, TÜGİK is then country and nation will produce solutions to the problems in an organization ability and perseverance as it was until today.
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Performans iyileştirmeleri içerir,
Bazı hataları giderir
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 10, 2019
Size
56M
Installs
100+
Current Version
1.0.19.20
Requires Android
4.3 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Ceviz Soft Co.
Developer
Dumlupınar Üniversitesi Tasarım Teknokenti Kütahya
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.