Dôvera

4.5
50K reviews
500K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Mobilná aplikácia Dôvera je zadarmo pre všetkých našich klientov. Registráciou v tejto aplikácii automaticky získate prístup aj do Elektronickej pobočky Dôvery.
S aplikáciou máte stále po ruke praktické funkcie pre riešenie svojho zdravia aj platenia poistného.
Po prihlásení do aplikácie máte k dispozícii:
- preukaz poistenca Dôvery a preukazy vašich detí,
- Európsky preukaz (EHIC) a EHIC preukazy vašich detí,
- offline preukaz poistenca – v prípade, že nemáte prístup k internetu
- zistiť diagnózu pomocou samodiagnostiky*
- digitálny covid preukaz EÚ**
- elektronickú zdravotnú kartu
- recepty v mobile
- pridanie detí
- možnosť podať žiadosť o benefit Zdravé zuby
- možnosť preplatiť si doplatky za lieky
- SOS kartu prvej pomoci
- informácie o platbách zdravotného poistenia
- možnosť úhrady poistného

* Samodiagnostika nenahrádza kvalifikované lekárske vyšetrenie a slúži výlučne na informačné a vzdelávacie účely.

**Dôvera sprístupňuje v mobilnej aplikacii digitálny covid preukaz EÚ vydaný v Slovenskej republike, ktorý slúži na:
- stiahnutie digitálnej verzie covid preukazu EÚ (potvrdenie o očkovaní/prvá dávka, druhá dávka, potvrdenie o vykonanom teste, potvrdenie o prekonaní ochorenia covid-19),
- uloženie digitálnej verzie covid preukazu EÚ v zariadení klienta
- zobrazenie digitálnej verzie potvrdenia na overenie jeho pravosti na mieste, kde dochádza k poskytovaniu služieb, ktoré si vyžadujú off-line alebo aj on-line verifikovanie covid preukazov EÚ (v rozsahu a v súlade s platnou metodikou vydanou Úradom verejného zdravotníctva SR a Ministerstvom zdravotníctva SR).
Dôvera je pri sprístupňovaní digitálnych covid preukazov EÚ prevádzkovateľom pri plnení zákonom uloženej povinnosti (§ 15 ods. 1 písm. ai) zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov). Pri sprístupňovaní digitálnych covid preukazov EÚ nezískava od klientov žiadne osobné údaje. Za správnosť údajov a tým aj správnosť poskytnutia digitálnych covid preukazov EÚ je zodpovedné Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), so sídlom Lazaretská 26, 811 09 Bratislava v súlade s Dohodou o integračnom zámere uzavretou s Dôverou (https://www.crz.gov.sk/data/att/2929847.pdf).
Osobné údaje sa ukladajú iba v mobilnom zariadení klienta. Nemá k nim prístup žiadna tretia strana, dokonca ani Dôvera ako prevádzkovateľ mobilnej aplikácie. Osobné údaje Klientov z digitálnych covid preukazov EÚ sa nezverejňujú a neuchovávajú. Ak sa Klient rozhodnete MoA ďalej nepoužívať, po odinštalovaní mobilnej aplikácie sa nahraté osobné údaje z digitálnych covid preukazov EÚ vymažú.
Ak sa klient domnieva, že osobné údaje na certifikáte nie sú správne alebo sú neaktuálne, má právo na opravu, ktorú si môže uplatniť v Národnom centre zdravotníckych informácií (NCZI), so sídlom Lazaretská 26, 811 09 Bratislava 1, e-mail: nczisk@nczisk.sk.
Updated on
Jul 20, 2022

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
This app may collect these data types
Location, Personal info and 3 others
Data is encrypted in transit
Data can’t be deleted
4.5
50K reviews
Александър Буеклиев
September 20, 2020
It's impossible to login when using a password manager or just copying the credentials from some other app, the login form resets every time when switching between the apps. If you want your clients to use strong passwords, you can't count with them remembering it or have it written on a piece of paper.
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?
Dôvera
September 21, 2020
Hi, thanks for your review. We are aware of the bug and are working towards fixing it. Denisa
Moja DeMobil
January 20, 2021
I wish it could be in English as well, at least the menus, or to be able to copy the info so I can translate it in Google translate. Everything else is great. Thanks.
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?
Dôvera
May 26, 2021
Dobrý deň, ďakujeme za hodnotenie aj za Váš podnet. Na vylepšeniach neustále pracujeme. Prajem Vám pekný deň. S pozdravom Majka
Anita Barta
November 17, 2021
Hi guys, I just wanted to point out, that not everybody speaks Slovak, who is using this app or your website. Please add at least English, we are in 2021, not in 1950. Thanx!
5 people found this review helpful
Did you find this helpful?
Dôvera
November 18, 2021
Dobrý deň, Anita, ďakujeme za podnet. Napíšte nám, prosím, čo sa Vám na našej aplikácií nepáči na aplikacia@dovera.sk. Situáciu radi preveríme. Lucia

What's new

V novej verzii aplikácie prinášame:
- opravu drobných chýb a optimalizáciu aplikácie