İnovasyon Tasarım Buluşmaları

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Bursa'ya inovatif ve tasarım odaklı bir kimlik kazandırmak için yola çıktık.

Çünkü Bursa’nın, Türkiye çapında model alınacak eşsiz bir kent olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Tasarım, bilim ve teknolojide ülkenin önünü açan, sanayicilerin, akademisyenlerin, girişimcilerin ve Bursalılar’ın etkileşime geçmesi için farklı platformlara sahip, ufuk açan bir Bursa...Neden olmasın?

İşte İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları bu vizyonun ürünüdür. İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları, sanayicilerin, akademisyenlerin, girişimcilerin ve Bursa halkının bir araya gelmesini sağlayan, işbirliği olanaklarını yeşerten, tasarım ve inovasyonun bir kültür olarak benimsenmesi ve Bursa’yla özdeşleştirilmesini sağlayan bir platformdur. Bu platform, Bursa’yı cazibe merkezi haline getiren bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa’nın tasarım ve inovasyonu kentsel kimliğinin önemli bir parçası olarak öne çıkarmasında, İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nın kilit önemi vardır.

Uygulama ile etkinlikler hakkında bilgi alabilir. Etkinlik takvimini ve konuşmacıları inceleyebilir ayrıca programı takviminize ekleyebilirsiniz.
Bursa innovative and design-oriented, we set out to gain an identity.

Because of Bursa, the model will be around Turkey we believe have the potential to become a unique city. Design, paving the way for the country's science and technology, industry, academics, entrepreneurs and have to go through different platforms to interact Bursalılar, a Bursa seminal ... Why not?

Here's Innovation and Design Encounters is a product of that vision. Innovation and Design Meeting, industrialists, academics, providing entrepreneurs and to meet the people of Ontario, that foster opportunities for collaboration, design, and is a platform for innovation adoption and Bursa'yl to be identified as a culture. This platform Bursa is home to a series of events that made attractions.

Bursa design and innovation in lead extraction as an important part of the urban identity is important as locking Innovation and Design Meetings.

The application can get information about the events. You can review the calendar of events and speakers can also add to your program schedule.
Read more
5.0
1 total
51
4
3
2
1
Loading...

What's New

Etkinlik Takvimi eklendi
Read more

Additional Information

Updated
May 25, 2015
Size
14M
Installs
100+
Current Version
1.0.2
Requires Android
2.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Clockwork Agency
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.