GC ÚPRAVY Zemědělec

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace GC ÚPRAVY® Zemědělec Vám umožní přistupovat k údajům agronomické evidence z tabletu nebo chytrého telefonu. Přímo v terénu aplikace zjistí Vaši skutečnou polohu a zobrazí kartu honu, kde uvidíte údaje o půdním bloku a základní agronomické evidence k tomuto bloku. Dostupné jsou údaje o plodinách, osivech, produkci, hnojení, použití přípravků na ochranu rostlin, pracovních činnostech a hospodářském výsledku. K dispozici máte s sebou také mapovou prohlížečku, kde si ověříte přesnou hranici půdních bloků. Mapu jednoduše podložíte leteckým snímkem, základní nebo erozní mapou, případně jinou vrstvou WMS. Součástí mapy je i katastrální mapa s možností vyhledání údajů v Nahlížení do KN.
GC APPLICATIONS® Farmer lets you access agronomic data from a tablet or smartphone. Directly in the field, the application detects your actual location and displays the hunt tab, where you will see ground block data and basic agronomic records for this block. Data on crops, seeds, production, fertilization, use of plant protection products, work activities and economic results are available. You also have a map viewer to verify the exact boundary of the soil blocks. The map can be simply submerged by an aerial image, a base or erosion map, or another layer of WMS. Part of the map is also a cadastral map with the possibility to find the data in CNC View.
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Updated
April 3, 2019
Size
23M
Installs
100+
Current Version
2.0
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
GEOCENTRUM, spol. s r.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.