YDS - YÖKDil Hazırlık Pro

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

YDS ve Yökdil için profesyonel hazırlık programı.
YDS birçokları için aşılması güç ama güç olduğu kadar da aşılması gerekli bir sınav. Akademisyenler, kamu görevlileri, askerler, öğrenciler ve burada sayamadığımız birçok meslek gruplarına mensup kişiler çeşitli nedenlerle YDS’den yeterli ve yüksek sonuçlar almak istiyor. Peki bu nasıl başarılabilir? YDS nasıl üstesinden gelinebilir?

YDS’de başarı öncelikle ileri seviyede ingilizce bilgisine ulaşmayı gerektiren bir sınav. Hem gramer hem de kelime derinliğine ulaşmış adayların 50 ve üzeri notlar alması ancak söz konusu bu sinavdan. Birçoğu için maalesef bu sonuçda yeterli değil. Peki YDS notları nasıl daha yukarı taşınabilir? veya YDS notları nasıl yükseltilebir? Bu sorunun cevabı işte burada: Defeat YDS. Defeat YDS ekibi olarak bizler, okuduğunu anlama ve hızla yorumlama becerisinin kazanılmasını ve arttırılmasını, YDS için birinci ve en önemli anahtar olarak görmekteyiz.

Okuma becerisi, Türkçede olduğu gibi, bol bol okuma pratikleriyle kazanılabilecek bir gereklilik olması sonuç olarak bol miktarda ve anlaşılır mesajlarla dolu İngilizce okumaları yapmamızı gerektiriyor. Maalesef gramer veya kelime bilgisi eksikliği, henüz tek cümleyi bile tamamlamamışken birkaç kez sözlüğe bakma ihtiyacı okuma bütünlüğünü parçalarken, okuma isteğimizi de törpülemektedir. Tamda burada; YDS’de başarı için edinilmesi kaçınılmaz olan okuma becerisini nasıl kazandırabiliriz sorusuna cevap ararken Defeat YDS ile bu zorluğa bir kolaylık, bu boşluğa bir harf getirmek maksadıyla işte karşınızdayız.


YDS sınavlarında çıkabilecek, zevkle okunabilecek güncel, akıcı ve zengin okuma parçalarının seçilmesi ve hazırlanması,
Bu okuma parçalarında geçen YDS kelimelerinin, Türkçe ve İngilizce anlamlarıyla aynı sayfada, okuyucuya sözlüğe bakma ihtiyacı doğurmaksızın sunulması,
Seçilen kelimelerin yerine kullanılabilecek eş anlamlı kelimelerin sunulması,
Tespit edilen kelimelerin kullanıldığı örnek cümlelerin okuyucuya verilmesi,
Öğrenmeyi pekiştirmek ve hızlandırmak amacıyla, test ve alıştırmaların hazırlanması,
Sonuncusu ve en önemlisi, belki piyasada bu niteliklerde ücretli veya sınırlı kullanıcıya hizmet veren materyaller olsa da, Defeat YDS olarak bizler, bütün bu çalışmalarımızı kişisel kullanımlar için ücret talep etmeksizin ve herkese ulaşılabilecek şekilde sunmayı hedefliyoruz.

*YDS sınavlarında dinleme belki çok önemli değil, fakat genel ingilizce için, dinleme sınavları için gerekli olabilecek pasaj seslendirmelerini, dinleme yeteneğini arttırmak için ekledir.

Dinleyerek kelime çalışmaları yapabilirsiniz
YDS kelime testleri ve özgün Mini YDS sınavlarıyla kendinizi test edebilirsiniz.
YDS seti, yds çalışma seti

YDS Stratejileri
YDS mi?

Öncelikle size adım attığınız bir o kadar zorlu, bir o kadar da zevkli bu yolculukta kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Eminim birçoğumuz İngilizce öğrenme işine başlamadan önce bu işin çok kolay olacağı yönünde yanlış bir beklentiye düşmüşüzdür. Peki, o yanlış beklenti ya da algı nedir? Niçin neredeyse herkeste bu yanlış algı oluşuyor? Öncelikle okul yıllarımızda almış olduğumuz dil eğitiminin kendisi bizde bu yanlış algının oluşmasında büyük bir etkendir. Belirli çerçevede verilen belirli kalıplar, akabinde verilen o dar kalıp ve bilgilerin sınav yolu ile sorgulanması… Sonuç, geçtin veya kaldın… Bir daha geriye dönük sorgulama yok, beceri ölçme yok vs. Ancak şimdi karşı karşıya kaldığımız, bırakın günlük işlerimizde kullanacağımız temel İngilizce beceri ve bilgimizi ölçen bir sınav olmayı, bunun çok ötesinde akademik düzeyde kelime, gramer bilgisi sorgulayan ve bu bilgileri dar bir zaman aralığına sıkıştıran bir sınav var; YDS.

Bu nedenle öncelikle YDS beklentilerimizi olması gereken noktaya çekmemiz gerekmektedir. İlk kural; 100 kg lık bir yükü bir metre yukarı kaldırabilmek için en az 101 kg veya daha fazla bir kuvvet uygulamalısınız ki o yük yerinden kalksın, sonrasında uygulayacağınız her artı yük süreci hızlandıracaktır.
YDS and professional preparation program for Yökdil.
YDS exceeded a required exam for a lot of power but also much that is difficult to overcome. Academics, government officials, soldiers, students and the yds' enough to enumerate here, for various reasons, many persons belonging to professional groups and want to get high results. So how can this be achieved? YDS how you can be overcome?

yds' first success in reaching the advanced level examination requiring knowledge of English. Both grammar to get both words have reached a depth of 50 candidates and higher notes, but said this examination. Many of them, unfortunately, not enough for this in conclusion. So how higher notes YDS portable? How yükseltileb or YDS notes? here is the answer to this question here: Defeat YDS. Defeat YDS team as we are, reading comprehension and interpretation of the acquired skills and increasing rapidly, we see the first and most important key to YDS.

Reading skills, as well as in Turkish, as a result of a requirement that can not be won with plenty of reading practice requires us to make English reading filled with abundant and clear message. Unfortunately, the lack of grammar or vocabulary, not even a single sentence several times before he had finished reading the dictionary needs to look at the integrity of breaking down, as we read request is filed. Full here; the acquisition of YDS Defeat for success in yds' with searching for answers to the question of how we can bring these difficulties to ease the inevitable reading skills, we are here in order to bring a case here in this space.


    That may arise during YDS exam date can be read with pleasure, choosing the smooth and rich readings and preparation,
    These readings in the words of YDS, Turkish and English on the same page with meaning, readers need to look in the dictionary to be submitted doğurmaksız,
    Submission of synonyms can be used instead of the selected word,
    example sentences to give the reader using the determined vocabulary,
    In order to consolidate and accelerate learning, preparation of tests and exercises,
    Finally, and most importantly, perhaps serving fee or limited user these characteristics in the market, though materials, Defeat YDS as we are, all these efforts, our charge for personal use without and we aim to offer so as to be accessible to everyone.

* Listen to the exam YDS maybe not so important but for general English, the passage may be necessary to listen to voice their exams, are added to enhance the listening experience.

Listen for words, you can work
You can test yourself with the original Mini YDS YDS vocabulary tests and exams.
YDS set, set yds work

YDS Strategies
Is YDS?

First you so hard you take a step, one that is easily enjoyable on this journey and I wish you success. I'm sure many of us in this business before starting the job learning English UzdUr fallen into a false expectation that it will be very easy. So, what's wrong expectation or perception? Why is this misperception occurs in almost everyone? First of all, we have received language training in our schools is itself a major factor in the formation of us, this is the wrong perception. certain patterns in any given frame, then die and be questioned by a narrow path information given in the exam results ... then, or now you do not ... you're querying a more backward, no skills assessment, etc. But we're now facing, have basic English skills and a test that measures our knowledge we use in our release day job, it's far beyond the academic level of the word, questioning the grammar and this information has a test compresses a narrow time interval; YDS.

Therefore, first we need to pull our point should be YDS expectations. The first rule; To lift a load of 100 kg per one meter above must apply a force of at least 101 kg or more, so he can get the load in place, it will accelerate the process to apply after each plus cargo.
Read more
4.7
397 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

YDS sözlüğü eklentisi geliştirildi.
Read more

Additional Information

Updated
October 1, 2018
Size
2.9M
Installs
50,000+
Current Version
2.7
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 - $2.99 per item
Permissions
Offered By
Kelime Software
Developer
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.