Kargo Takibi

9,746
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Uygulama Türkiye'de ve dünya da hizmet veren aşağıdaki kargo şirketleri tarafından taşınan paketlerinizi tek bir arayüz üzerinden sorgulamanızı sağlar. Ayrıca en son girilen takip numaralarını (1 taneden fazla için uygulama içi satın alma gerekir) hatırlar ve tekrar yazmak zorunda kalmazsınız.

Uygulamanın benzerlerinden en büyük farkı, sadece aktarım bilgilerini değil, kargonuza ait, ödeme, tahmini teslim tarihi, gönderen vb. çeşitli bilgileri de göstermesidir. Bu bilgilerin hepsi tüm kargo şirketleri tarafından sağlanmayabilir. Örnekler için ekran görüntülerine bakabilirsiniz. Ayrıca uygulama Türkiye'ye özel olduğu için Türk kargo şirketleri'de içermekte ve gerektikce güncellenmektedir.

Şuanda aşağıdaki kargo şirketleri desdeklenmektedir:
- Yurtiçi Kargo
- Aras Kargo
- MNG Kargo
- Sürat Kargo
- PTT Kargo
- Metro Kargo
- PTS
- UPS
- DHL
- Fedex
- TNT
- USPS
- Royal Mail
- PTT Yurt Dışı
- China Post
- Hong Kong Post
- EMS
- Singapore Post
- Korea Post
- Swiss Post
- Royal Mail
- Russian Post
- Aramex
- GLS
- Chronpost
- Kazpost
- PostNL
- Seur
- Indian Post
- Thailan Post
- Yanwen
- Paypal Package
- Correos
- Japan Post
- Blue Dart
- YRC

Girilen kargo numarasından çoğu zaman ilgili kargo şirketi otomatik olarak bulunabilir, takip numrasının hangi kargo şirketine ait olduğunun anlaşılamaması durumunda da ilgili şirketi el ile ekrandan seçebilirsiniz. İsterseniz takip numaralarına isim verebilir ve birden fazla kargonuz olduğu durumda hangi numranın hangi ürüne ait olduğunu hatırlamak zorunda kalmazsınız.
Yurtiçi, MNG ve Sürat Kargo için kargonuzun varış ve çıkış şubelerine ait telefon numaralarını sorgu sonuç sayfasında gösterir ve üzerine basarak direk arayabilirsiniz.
Uygulama tablet ve yatay ekran modları için özel ekranlara sahiptir.
Uygulama hakkında yazı yayınlamak isterseniz gerekli ekran görüntüleri ve açıklamaları Türkçe ve İngilizce olarak şu adresten indirebilirsiniz:http://d3m3jqw58o4heb.cloudfront.net/PressKit-EN.zip.
Practice your package cargo carried by the following companies providing services in Turkey and the world allows you to query through a single interface. Also at last entered the tracking number (1 need to purchase more than one application for the inside) and you will not remember to write again.

The biggest difference from the similar application, not only the transmission of information for your shipping, payment, estimated delivery date, sender and so on. is to show the various information. All of this information can be provided by all shipping companies. You can see the screenshots for examples. Turkey also contains the application for that specific shipping company in Turkey and is updated gerektikc.

Now is desdeklen the following shipping companies:
- Domestic Shipping
- Aras Cargo
- MNG Cargo
- Speed ​​Cargo
- PTT Cargo
- Metro Shipping
- PTS
- UPS
- DHL
- Fedex
- TNT
- USPS
- Royal Mail
- PTT Abroad
- China Post
- Hong Kong Post
- EMS
- Singapore Post
- Korea Post
- Swiss Post
- Royal Mail
- Russian Post
- Aramex
- GLS
- Chronpost
- Kazpost
- PostNL
- Seer
- Indian Post
- Thail Post
- Yanwan
- Paypal Package
- Correos
- Japan Post
- Blue Dart
- YRC

Most of the time the entered numbers related cargo shipping company can be found automatically, you can manually choose the display related companies understood that the case of the shipping company which follow cONTAcTs. If desired, you can name the tracking number and you do not have to remember which items belong to which NumRun's where you have multiple cargo.
Domestic shows MNG and speed of the cargo shipping to your arrival and departure branch phone number you can call directly on the query results page and press.
Application has special screens for tablets and landscape display modes.
If you want to publish articles about the application, you can download the necessary screenshots and descriptions in both Turkish and English at the following address: http: //d3m3jqw58o4heb.cloudfront.net/presskit-en.zip.
Read more
4.5
9,746 total
57,671
41,032
3275
2148
1620
Loading...

What's New

1.39
- PTT Kargo tekrar düzeltili
- 4px ve Singapore Post düzeltildi
1.38
- PTT Kargo
- Metro Kargo
1.37
- Arka planda güncelleme ile ilgili iyileştirmeler
- Bazı kargo şirketi düzeltmeleri
- 4px ve CNZExpress eklendi
1.36
- Arka planda güncelleme ile ilgili iyileştirmeler ve konfigürasyon
- Bazı kargo şirketi düzeltmeleri
1.34
- Arka planda güncelleme
- Bazı kargo şirketi düzeltmeleri
- i-parcel eklendi
1.33
- Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo düzeltildi
- Yuntrack eklendi
Read more

Additional Information

Updated
September 2, 2016
Size
4.8M
Installs
100,000+
Current Version
1.39
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
Permissions
Offered By
Deniz Oğuz
Developer
Milsoft A.Ş. ODTÜ Teknokent 06800 Ankara/Türkiye
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.