Библиска поука

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Macedonian (North Macedonia)

"Сaботнo Библиска поука" е апликација, која ви овозможува да ги читате поуките преку вашиот мобилен телефон.

Апликацијата ви овозможува додека проучувате да ставате белешки или коментари. Истите се запаметуваат и подоцна можат да се користат во дискуцијата за време на Саботното училиште.

За да се преземе избраната поука, апликацијата користи минимална количина на информација. Откако веќе сте презеле поуката истата ќе имате можност да ја прегледувате и без интернет врска.

Поуките се изградени врз основа на Библијата и имаат за цел да го охрабрат читателот да најде свежо, длабоко и подобро разбирање на Библијата. Потонете во Библијата и израстете во вашата вера.

Издава: ХАЦ Македонија
При проблеми и предлози сврзани со апликацијата, ве молиме испратете соопштение преку менито „Подесувања“.

ХАЦ Македонија: http://www.adventisti.mk/
"Sabotno Biblical instruction" is an application that lets you read the instructions on your mobile phone.

The application allows you as you study to become notes or comments. They are zapametuvaat and can later be used in diskucijata during Saturday school.

To take the selected lesson, the application uses a minimal amount of information. Once you have already taken a lesson you will be able to browse without an internet connection.

The lessons are based on the Bible and aim to encourage the reader to find fresh, deep and better understanding of the Bible. Sink in the Bible and grow in your faith.

Publisher: HAC Macedonia
Problems and suggestions related to the application, please send a statement through the menu "Settings".

HAC Macedonia: http://www.adventisti.mk/
Read more
Collapse
4.8
20 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Што е новото?
- Додадена е секција Историја
- Додадена е видео поука

Видеото тргнува на телефони со Андроид 5 и по нови.
Ако имате постара Андроид верзија, Ве молам кога ќе го отворите видеото преку апликацијата притиснете на насловот на поуката и автоматски видеото ќе се отвори преку вашата YouTube апликација.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 31, 2017
Size
2.1M
Installs
500+
Current Version
1.1
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
ХАЦ Македонија
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.