Pivníček

Everyone
249
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Tak kolik jsem jich vlastně měl? Určitě se vám to už při placení v hospodě stalo, účtenka plná čárek a dumáte, kdo má kolik zaplatit. A právě na to je tady Pivníček. Můžete si počítat několik různých nápojů a to nejen pro sebe, ale i pro ostatní kamarády u stolu. Pokud si zadáte správně ceny tak vám spočítáme i předběžnou útratu. A jako bonus přibližně určíme, kolik alkoholu máte v krvi a kdy vystřízlivíte.

Použití je velice jednoduché. Pomocí ikony půlitru dole si přidáte na svou účtenku libovolný nápoj a gestem shora dolů uděláte čárku. Další ikona umožňuje upravit aktuální účtenku, případně přidat další. Mezi jednotlivými účtenkami se lze přepínat i vodorovným gestem. Poslední dvě ikony spočítají útratu a obsah alkoholu v krvi. Další volby obsahuje kontextové menu u nápoje v seznamu.

Aplikace je ve funkční beta verzi, buďte prosím shovívaví a chyby a připomínky prosím hlašte na mail.

Tak na zdraví!
So how much I've actually had? I'm sure you already pay at the pub happened bill full of commas and Duma, who has how much to pay. And it is here Pivníček. You can count on a few different drinks, not only for themselves but also for other friends at the table. If you enter the correct prices so you will calculate and preliminary expenses. And as a bonus we determine approximately how much alcohol in your blood, and when sober.

Usage is very simple. Půlitru using the icon below to add to your bill any beverage and top-down gesture you make a point. Another icon allows you to edit the current bill, or add more. Between receipts can be switched and horizontal gesture. The last two icons spending and calculate blood alcohol content. Other options include a context menu with a drink in the list.

Application is in functional beta version, so please be lenient and errors and comments Please report in the mail.

Here's to your health!
Read more
Collapse
4.3
249 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Upomínka při delší nečinnosti (zvuk notifikace a interval lze upravit v nastaveních)
Propojení s aplikací Dlužníček (v menu účtenka přibyla volba "Přidat do Dlužníčku")
Opravy
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 4, 2013
Size
750k
Installs
10,000+
Current Version
0.9.4.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
emkaa
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.