Social quiz

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Chcete okouzlit holku od vedle, mít úspěch v práci nebo ve škole, zářit ve společnosti, prostě si stylově užívat života? Zahrajte si Social Game! Najdete v ní jednoduchý návod, jak na to.

Social Quiz je kvízová vědomostní hra určená každému, kdo je starší 8 let. Celkem na Vás čeká 2000 otázek rozdělených do 10 tematických oblastí, díky nimž si hravou formou otestujete své znalosti nejrůznějších společenských rituálů, které se praktikují u nás i v zahraničí. Správné odpovědi se pro Vás stanou užitečným rádcem, který Vám usnadní život nejen ve společnosti, ale i v práci, doma nebo na cestách.

Aplikace obsahuje 10 tematických oblastí:
- Ve společnosti bez přešlapů
- Stolování stylově
- S taktem za profesním úspěchem
- Sám sobě stylistou
- Na cestách bez faux pas
- Dokonalá svatba
- Jak se neztratit v on-line světě
- Společenský průvodce (pro děti od 12 do 18 let)
- Abeceda stolování (pro děti od 12 do 18 let)
- Mini šarm pro děti (od 8 do 12 let)

Cvičení dělá mistry, a tak pokud ve Vás aplikace vzbudí zájem dozvědět se více nebo si procvičit jednotlivé rituály raději nanečisto a s odbornou asistencí, můžete se přihlásit do některého z našich kurzů na www.epaprague.com. Možná Vás ale nebaví trávit čas sami s aplikací a je pro Vás daleko lákavější pobavit se s přáteli nebo rodinou. Pak pro Vás máme tištěnou variantu Social Game ve formě společenské hry, která se dá hrát kdekoli a kdykoli. Můžete si s ní zpříjemnit večer doma, ale
i cestu autem nebo letadlem. Přejeme hodně štěstí a těšíme se na Vás na našich kurzech!
Do you want to enchant a girl next door, have success at work or school, shine in society, just enjoy life in style? Play the Social Game! You will find a simple guide on how to do it.

Social Quiz is a quiz knowledge game designed for anyone over the age of 8. A total of 2,000 questions are waiting for you, divided into 10 thematic areas, thanks to which you can playfully test your knowledge of various social rituals that are practiced here and abroad. The right answers will become a useful guide for you, which will make your life easier not only in society, but also at work, at home or on the road.

The application contains 10 thematic areas:
- In a society without overstepping
- Dining in style
- With tact for professional success
- To himself a stylist
- On the road without a faux pas
- The perfect wedding
- How not to get lost in the online world
- Social guide (for children from 12 to 18 years)
- Dining alphabet (for children from 12 to 18 years)
- Mini charm for children (from 8 to 12 years)

Exercise makes masters, so if the application arouses your interest in learning more or practicing individual rituals rather cleanly and with professional assistance, you can sign up for one of our courses at www.epaprague.com. But you may not enjoy spending time alone with the application and it is much more tempting for you to have fun with friends or family. Then we have a printed version of the Social Game for you in the form of a board game that can be played anywhere and anytime. You can have an evening with her at home, but
and travel by car or plane. We wish you good luck and look forward to seeing you at our courses!
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
October 14, 2020
Size
8.8M
Installs
10+
Current Version
1.0
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Alcohol and Tobacco Reference
Permissions
Offered By
EPAP
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.