Seyahat konuşma kılavuzu

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Seyahat konuşma kılavuzu – tüm Dünya için dil rehberi

Uygulama Google Play da ÜCRETSİZDİR. Cihazınıza yükledikten ve çalıştırdıktan hemen sonra uygulamanın tümünün metin içeriği kullanıma hazırdır. Ses kayıtlarını ayrıca satın almak gerekir.

Yabancı bir ülkeye tatil yada bir iş gezisi için seyahat ediyor ve yerel dillerini bilmiyor musunuz? Yabancı bir ülkede bilinmeyen bir ortama giriyorsunuz, ama basitçe, bir şeyler satın almak için mağazalara gitmek, yemek için restoranlara gitmek, bazen konaklama bulmak için, araba kiralamak veya keyifli bir akşam için dışarı çıkmak gereklidir. Bu nedenle Seyahat konuşma kılavuzu, yerel dil bilginizin olmadığı her ülkede gerekli bir kılavuzdur. Ayrıca, en azından onlarla kendi dilinde konuşmaya çalıştığınızda yerel halkta her zaman mutluluk duyar.

Şüphesiz, İngilizce ile 89 ülkede, Almanca ile 10 ülkede, İtalyanca ile 7 ülkede konuşabilirsiniz, ancak Seyahat konuşma kılavuzu dünyanın hemen hemen her yerinde konuşmanıza yardımcı olur.

22 dil içeren tam koleksiyon Seyahat konuşma kılavuzu ile, yaklaşık 215 ülkede konuşmanız mümkün olacaktır (http://www.smart-phrase.com/pratik-seyahat-konusma-devletler bakın). Artık, herhangi bir seyahat rehberine ve sözlüğe ihtiyacınız yok.

Her Seyahat konuşması, seyahatlerde en çok gerekli 31 temaya ayrılmıştır, bu yüzden, normal günlük yaşamda bile yararlıdır (örneğin, selamlama ve tanıtımlar, hava durumu, ulaşım, yemek, konaklama, bankacılık).

Tek temalar, anadili olan kişiler tarafından hazırlanan cümleleri (sözcük grubu veya kelimeler) içerir. Temalar dizisi yolunuzda karşılaşabileceğiniz en normal durumları kapsar. Sadece okumak istemiyorsunuz, ama esasında bu cümleleri dinlemek istiyorsunuz, bu yüzden telaffuzunuzun egitimi çok kolay hale gelir. Bu nedenle, konuşmak için zahmet vermenize gerek yok, bir cümleyi yüksek sesle çalmak yeterli ve uygulama sizin için 'konuşacaktır'.

Belirli bir dil veya ekonomik açıdan daha avantajlı tüm koleksiyonu satın aldıktan sonra, cümleler cihazınıza indirmek için hazırdır. Online olmak zorunda değilsiniz - bu cümlelere istediğiniz zaman kullanımınızda sahipsiniz. Seyahat konuşmalarının incelikleri, bazen, konuşulan her ülkenin spesifik özellikleri nedeniyle (coğrafya, gastronomi, kültür, vb.), bir dilden diğerine farklılık gösterir.

Her dile ait 31 tema bulacaksınız:
* GENEL TERİMLER
* SELAMLAMALAR VE TANIŞTIRMALAR
* SORULAR, GENEL SORULAR
* ZIT KELİMELER
* OTEL, YERLEŞME
* LOKANTA
* KAHVALTI
* ÖN YEMEKLER
* ÇORBALAR
* ET
* BALIKLAR VE DENİZ ÜRÜNLERİ
* YEMEĞİN YANINDAKİLER
* SEBZE VE SALATALAR
* MEYVELER VE TATLILAR
* İÇECEKLER
* ŞİKAYETLER
* TREN YOLCULUĞU
* UÇAK YOLCULUĞU
* GEMİ YOLCULUĞU
* TOPLU TAŞIMA ARAÇLARIYLA YOLCULUK
* TAKSİ
* ARABA KİRALAMA

Her Seyahat konuşmasının yaklaşık olarak içeriği:
* 600 cümle (belirli bir dil serisi ile uyumlu)
* 30 dakikalık ses kaydı
* 770 özgün kelime (sözlü stok)
Travel speaking guide - language guide to all of the World

Application in Google Play FREE. Immediately after you install and run the application on your device is ready to use all of the text content. Audio recordings will need to be purchased separately.

Holiday or on a business trip to a foreign country traveling and do not know the local language? Entering into an unknown environment in a foreign country, but simply to go to the shops to buy something, go to restaurants to eat, and sometimes to find accommodation, car hire or need to go out for a pleasant evening. For this reason, Travel speaking guide, not knowledge of the local language is a necessary guide to every country. In addition, at least try to speak their own language with them is always a pleasure to local people.

Of course, with the English language in 89 countries, in 10 countries, with German, Italian and speak in 7 countries, but the Travel speaking guide will help you talk to almost anywhere in the world.

Travel speaking guide and a full collection of 22 languages, will be able to talk to about 215 countries (see http://www.smart-phrase.com/pratik-seyahat-konusma-devletler). Now you do not need any travel guide and translator.

Every traveler speech, the theme is divided into 31 most essential journeys, so it is useful even if normal everyday life (for example, greetings and introductions, weather, transportation, food, lodging, banking).

Single themes, prepared by people who are native speakers of phrases (groups of words, or words) contains. Covers most normal situations you may encounter on your way array of themes. I just do not want to read, but I basically want to hear these phrases, so it becomes very easy to pronunciation training. Therefore, you do not need to make a bother to talk to, and implementation of a sentence play loud enough for you to 'talk'.

Economically more advantageous to a specific language or after purchasing the entire collection, phrases, your device is ready for download. You do not have to be online - you use it when you want to have the sentences. Travel subtleties of speeches, sometimes spoken, due to specific features of each country (geography, gastronomy, culture, etc.)., Vary from one language to another.

31 theme for each language you will find:
* GENERAL TERMS
* Greetings and TANIŞTIRMALAR
* QUESTIONS AND GENERAL QUESTIONS
* Opposite words
* HOTEL, SETTLEMENT
* RESTAURANT
* BREAKFAST
* SHORT COURSES
* SOUPS
* ET
* FISH AND SEAFOOD
* FOOD around him
* VEGETABLES AND SALADS
* FRUIT AND DESSERTS
* BEVERAGES
* COMPLAINTS
* TRAIN JOURNEY
* Air travel
* CRUISE SHIP
* Trip by public transport
* TAXI
* RENT A CAR

Travel about the content of each speech:
* 600 sentences (compatible with specific language series)
* 30-minute audio recording
* 770 unique words (verbal stock)
Read more
Collapse
3.9
87 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

veri tabanındaki düzeltilmiş maddeler
ses kaydının düzeltilmesi
uygulamada küçük geliştirmeler
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 31, 2015
Size
4.5M
Installs
10,000+
Current Version
1.1.0.29
Requires Android
2.3.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
In-App Purchases
In-app Products
$2.99 - $19.12 per item
Permissions
Offered By
Euvit, s.r.o.
Developer
Kpt. O. Jaroše 1724/27 Prostějov 79604 Česká republika
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.