Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

The eCourier is an exact digital replica of The Courier’s daily print newspaper with all your favorite local news, sports, weather, obituaries, etc. now available on iPad. Enjoy this app today as part of your digital membership.
На eCourier е точна дигитална копија на дневни печати весник Куриер со сите ваши омилени локални вести, спорт, времето, некролози, итн сега се достапни на iPad. Уживајте во овој стан денес, како дел од вашиот дигитален членство.
Прочитајте повеќе
3,6
Вкупно 45
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

- Bugfixes and improvements
Прочитајте повеќе

Дополнителни информации

Ажурирано
20 декември 2017
Големина
17M
Инсталации
5.000+
Тековна верзија
2.8.05
Потребен е Android
4.0.3 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Findlay Publishing Company
©2018 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.