Peralla shqip 2

Contains Ads

******* PËRALLA SHQIP 2 ******* ( ALBANIAN TALES 2 )

Nëse fëmija juaj dëshiron një përallë, këtu keni disa përalla për fëmijë, të gjitha janë në gjuhen shqipe,
dhe janë të zgjedhura nga përdoruesit e programit "Përalla Shqip"...
Ju Faleminderit !
**************************************
Përalla Shqip 2 përmban më shume se 110 përalla disa prej tyre janë :
1. Arbereshi i Vogel
2. Arushi që kërkonte babanë
3. Ave Maria
4. Aventurat e Molit dhe Macit
5. Bariu dhe dhitë
6. Borëbardha dhe 7 Xhuxhat
7. Breshka dhe shqiponja
8. Bretkosa e Shurdhër
9. Bretkosa fodulle
10. Bretkosa që do të trashet sa një ka
11. Cironka e artë
12. Dashuria dhe koha
13. Deti me Sheqer
14. Dhelpra dhe Bilbyli
15. Dhelpra dhe cjapi
16. Dhelpra e penduar
17. Djali dhe Kuçedra
18. Djali i mbretit
19. Djaloshi dhe shqipja
20. Djaloshi që mori fuqinë e ariut
21. Dreri dhe brirët
22. Dreri dhe Luani
23. Dy bretkosat
24. Dy gjelat, shqiponja dhe pula
25. E bija e hënës dhe e diellit
26. E perhitura
27. Elefanti dhe qeni i vogël
28. Era dhe dielli
29. Ferrëgjati dhe çakalli
30. Fiku i Bardhë dhe i Zi
31. Flokarta dhe tre arinjtë
32. Fshatari dhe patat e pjekura
33. Gishteza
34. Gjeli, qeni dhe dhelpra
35. Gjilpërat mbërthyese
36. Gjygji i Malëve
37. Gjyshja që fluturoi
38. Goja e ngjalës
39. Gomari dhe blerësi i tij
40. Gomari dhe sfungjerët
41. Gomari i ngarkuar me kripë
42. Harabeli dhe gjyshërit
43. Hirushja
44. Karrocieri dhe tregtari
45. Ketri dhe Arra
46. Korbat dhe Shqiponjat
47. Korbi që deshi të bëhej si shqiponja
48. Kësulëkuqja

**************************************
Ju lutem para se të votoni me më pak se 5 yje na kontaktoni në email ose shkruani review se çka nuk ju pëlqen tek aplikacioni, gjithçka ka mundësi të ndryshohet apo të rregullohet por normal falë ndihmës tuaj...

Testuar në :

* Xperia St21i (Tipo)
* Samsung Galaxy S2
* Samsung Galaxy S3
* ZTE Kiss Plus
* HTC Desire C
* Asus MemoPad HD 7 (Tablet)
* Acer Iconia B1 (Tablet )

*******

Proud to be Albanian...
Read more
Collapse
4.3
89 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
September 13, 2014
Size
2.4M
Installs
10,000+
Current Version
1.0
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Tetova Developers
Developer
Marshall Tito b.b. 1200 Tetovo R.Macedonia
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.