Makedonika

Contains Ads

Преку оваа апликација се овозможува пристап до најголемата е-библиотека на македонски јазик. Покрај најпопуларните современи дела и лектири за основно и средно образование, Македоника е место каде се наоѓаат и книги од нашите преродбеници, македонски класици и нови автори.
Апликацијата Ви овозможува читање на книги и кога не сте поврзани на интернет. Користењето е едноставно. Изборот на Вашите омилени дела се наоѓа на полицата ”Мои книги”, а преку подесувањата можете да ги менувате видот и големината на фонтот, маргините, боите, позадините…
Read more
Collapse
3.8
538 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Подобрена стабилност при читање на книгите!
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 27, 2017
Size
21M
Installs
10,000+
Current Version
3.43
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Fondacija Makedonika
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.