RTV 21

Radio Televizioni 21 është një kompani mediale me seli në Prishtinë, Kosovë, që përfshin një kanal televiziv, një radio dhe një faqe të internetit.

E themeluar si Radio 21 në internet më 11 maj të vitit 1998 nga Afërdita Saraçini dhe bashkëshorti i saj, Florin Kelmendi, ky transmetues kishte program informativ 30 minutësh për ngjarjet në Kosovë gjatë luftës 1998-1999. Radio 21 përkohësisht ka transmetuar nga Shkupi gjatë bombardimeve të NATO-s (mars-qershor 1999) pasi stafi i saj u dëbua prej serbëve nga Kosova.

Me mbarimin e luftës fillon ringjallja e këtij transmetuesi dhe me ndihmën e donacionet nga jashtë përpos radios lancohet edhe kanali televiziv kombëtar TV21. RTV21 transmeton 24 orë në rrjetin tokësor dhe atë satelitor në Amerikë dhe Evropë. Edhe Radio 21 transmeton 24 orë përmes valëve FM.
Read more
Collapse
5.0
14 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

v1.8

* Bug fixes and improvements
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 11, 2018
Size
7.2M
Installs
1,000+
Current Version
1.8
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
RTV21
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.