Girne Amerikan Üniversitesi

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Girne Amerikan Üniversitesi Resmi Uygulamasıdır. Öğrenci, personel ve akademik kadroyu bilgilendirmek için özellikler içerir.

- Haberler
- Etkinlikler
- Duyurular
- Videolar
- Haritalar
- Acil Bildirimler


GAU HAKKINDA

Kıbrıs`ın ilk üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi 1985 yılından bu yana yenilikçi ve çağdaş yaklaşımı ile sürekli gelişmekte ve eğitim standartlarını yükseltmektedir. 10.000` i aşkın öğrencisi ile büyük GAU Ailesi, "WELCOME TO ONE, BE ONE " felsefesi ile öğrencilerini de GAU Ailesinden bir birey olarak görmektedir.

Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) başta olmak üzere, tüm dünyada tanınan GAU, 27 ayrı akreditasyona sahip olmakla, bulunduğu coğrafyanın "diploması en geçerli" üniversitesidir.

Uluslararası üyelik ve akreditasyonları olan bir diploma sahibi olmanın avantajlarını, tüm dünyada yaşayan GAU Öğrencileri, aynı zamanda GAÜ Paralel Eğitim Sistemi ile, Girne, Washington, Canterbury, Karpaz, İstanbul kampüslerimizde eğitimlerini sürdürebilmektedirler.

GAU, 1995 yılı itibarı ile Hindistan, Kazakistan, Pakistan, Sri Lanka, Kırgızistan, Türkiye, Polonya, Rusya, Beyaz Rusya, ABD, Birleşik Krallıklar, Çek Cumhuriyeti ve Hong Kong’da eğitim ortaklıkları kurmuştur. Bu ortaklıklar, öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve öğrenme deneyimleri kazanmalarına
imkan sağlamak için, öğrenci ve fakülte değişimlerini kapsamaktadır.

Kurucuların hedefi, topluma bilgili, yetenekli, yaratıcı ve eğitimli bireyler kazandırmaktır. GAU, İşletme ve Ekonomi, Hukuk, Mühendislik, Mimarlık, İletişim, Beşeri Bilimler, Eğitim, Sağlık , Denizcilik ve Havacılık alanlarında uzman akademik kadrosu ile eğitim vermektedir.
Girne American University is the application image. Students, staff, and includes features to inform the academic staff.

- News
- Events
- Announcements
- Videos
- Maps
- Emergency Notifications


ABOUT GALLERY

Of the first university of the Girne American University in 1985 with an innovative and modern approach since Kıbrıs` are constantly upgrading and developing training standards. 10.000` i love GAU students with great family, "WELCOME TO ONE BE ONE" also serves as an individual student with the philosophy of the GAA family.

Turkey Higher Education Council (HEC), notably recognized all over the world GAI, but it has 27 separate accreditation, the geography "degree of the current" is the university.

The advantages of having a diploma with international membership and accreditation, all living in the world GALLERY Students also GAI Parallel Learning System, Kyrenia, Washington, Canterbury, Karpas, Istanbul able to continue their education on our campus.

GAI, as of 1995, India, Kazakhstan, Pakistan, Sri Lanka, Kyrgyzstan, Turkey, Poland, Russia, Belarus, the United States, the United Kingdom, the Czech Republic and has established educational partnerships in Hong Kong. In this partnership, students gain an understanding of different cultures and learning experiences to
to allow include student and faculty exchanges.

The goal of the founders, the community knowledgeable, talented, creative and trained to teach individuals. GAU, Business and Economics, Law, Engineering, Architecture, Communication, Humanities, Education, Health, experts in maritime and aviation field are taught by academic staff.
Read more
Collapse
4.2
43 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
April 7, 2015
Size
3.0M
Installs
1,000+
Current Version
1.8.1
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Universal Brands Group
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.