Zabezpečte se!

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

V současné době se v České republice, stejně jako v okolních sousedních státech, objevují stále nové trendy v problematice vloupání do obydlí. Vyvstává proto potřeba informovat veřejnost o nových způsobech ochrany majetku, a to především o účinným technickým a elektronickým zabezpečení a jeho vhodné kombinaci. Policie České republiky se v rámci své činnosti snaží o eliminaci příčin majetkové trestné činnosti, a proto ve spolupráci s odbornými subjekty vytvořila tuto mobilní aplikaci, která bude pro občany odborným návodem. Cech mechanických zámkových systémů ČR je odborným spolkem, který působí v oblasti mechanických a elektromechanických zábranných prostředků. Členové z řad předních světových výrobců zámkové techniky, členové zámkaři, klíčaři a technici jsou připraveni, svými zkušenostmi a odbornou úrovní, poradit občanům. Poradit Vám, jak správně zabezpečit svůj majetek, tak aby to bylo účinné a praktické, zejména s využitím certifikovaných řešení. Spuštěná aplikace umožní občanům získat důležité informace, které jistě přispějí ke zvýšení pocitu bezpečí. Vždy je důležité postupovat preventivně, a ne až po nutných důsledcích krádeže vloupáním. Ministerstvo vnitra vítá další společný preventivní projekt zaměřený na relevantní informování veřejnosti o možnostech ochrany majetku a osob.
Nowadays, new trends in burglary problems are emerging in the Czech Republic, as well as in surrounding neighboring countries. There is, therefore, a need to inform the public about new ways of protecting property, in particular effective technical and electronic security and its appropriate combination. The Czech police are trying to eliminate the causes of property crimes in their activities and, in cooperation with professional bodies, have created this mobile application, which will be a professional guide for citizens. The Guild of Mechanical Lock Systems of the Czech Republic is a professional association operating in the field of mechanical and electromechanical barriers. Members of the world's leading manufacturers of locksmiths, locksmiths, keymakers and technicians are ready to advise their citizens, with their experience and expertise. Advise you how to secure your property properly so it's efficient and practical, especially with the use of certified solutions. Running apps will enable citizens to get important information that will certainly help to improve your sense of security. It is always important to proceed preventively, not to the necessary consequences of burglary. The Ministry of the Interior welcomes another joint preventive project aimed at informing the public about the possibilities of protecting property and people.
Read more
Collapse
3.5
17 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Drobná vylepšení
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
August 6, 2019
Size
16M
Installs
1,000+
Current Version
1.2.0
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Rolling Mobile s.r.o.
Developer
Karpatská 863/1 Praha 10 - Vršovice 100 00
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.